BU NE REZALET!

Orhan Camii Meydanı’ndaki çay ocağı işletmecileri bölgedeki restorasyonu fırsat bilip meydana koydukları masa ve sandalye sayılarını arttırdı.

BU NE REZALET!

Bir işletme sahibi meydana sedir koydu. Vatandaşlar ise Başkan Yüce’den camiye yeniden avlu yapmasını istedi

DENETİMLER YETERSİZ
Uzun bir süredir Sakarya gündemini rahatsız eden Orhan Camii Meydanı’ndaki çay ocakları yeni bir  ilke imza attı. Camideki restorasyonu fırsat bilen bölge esnafı meydana koydukları masa ve sandalye sayısını arttırdı. Denetimlerin yetersiz kalması nedeniyle alanı çay bahçesi haline getiren esnaf son olarak müşterilerini rahat ettirmek için meydana sedir koydu.

BU KADAR DA OLMAZ
Bölgeden geçen vatandaşlar uygulamayla ilgili, “Bu kadar da olmaz” görüşünde belirtti. Vatandaşlar çay ocaklarının masaları yüzünden bölgeden geçemediklerini belirterek, “Sandalye ve masalara alıştık ama şimdi de sedir oturak koymuşlar. Bölgedeki durumu yetkililer görmüyor mu? Esnafın izin alınandan fazla masa koyduğu iddiası araştırılsın” dedi.

KEŞMEKEŞ KALKMALI
Bu aradan vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’den cami avlusunu yeniden yapmasını isteyerek, “Kimsenin ekmeğinden olmasını istemiyoruz ama camide artık cenaze namazları bile zor kılınır hale geldi. İnsanlar meydandan geçmek yerine yol kenarından yürüyor. Eğer bahçe tekrar avlu içine alınırsa yaşanan keşmekeş ortadan kalkar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 16:46
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER