Bu pankartı astılar: "27 Kasım'da kaderler değişti!"

Erenler'de mahalle sakinleri yol çalışması için yaptıkları pankartta, "27 Kasım 2018'de Başkomutanımızın talimatıyla kaderler değişti" ifadelerini kullandı. Peki, geçtiğimiz yıl bugün ne olmuştu?

Bu pankartı astılar: "27 Kasım'da kaderler değişti!"

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi (SBB), Erenler Hacıoğlu Mahallesi'ndeki Şehit Yaşar Güller Caddesi'nde yenileme çalışması başlattı. Çalışmalarda sona gelinirken, cadde sakinleri bir teşekkür pankartı astı. 
Caddedeki çalışmalar sebebiyle başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, SBB Başkanı Ekrem Yüce ve Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç'a teşekkür edilen pankartta dikkat çeken bir ifade yer aldı. 
Pankartta; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da sıklıkla kullandığı, Necip Fazıl Kısakürek'in 'Sakarya Türküsü' şiirindeki "Sakarya, saf çocuğu masum Anadolu'nun. Divanesi ikimiz kaldık Allah yolunun" dizelerine yer verilerek "27 Kasım 2018 Başkomutanımızın talimatıyla kaderler değişti" ifadesi kullanıldı. 
Pankartta 'Kaderler değişti' vurgusuyla verilen 27 Kasım 2018 tarihinin neyi ifade ettiği de belli oldu. 
Bu tarih, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Ekrem Yüce'yi açıkladığı tarih idi... 
Zeki Toçoğlu yönetiminde bekledikleri hizmeti alamadıkları düşüncesinde olan Hacıoğlu sakinleri, pankarttaki bu ifadeyle dikkat çeken bir gönderme yapmış oldu. 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 15:28
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Objektif
Objektif - 8 ay Önce

Pankartı hazırlayan şahıs keşke kesme işaretinden sonra gelen harfin küçük harfle yazılacağını bilseydi... Mesleği yazı ile olan herkesin (editör, reklam ajansı, brandacı vb.) sağlam bir dil bilgisi olması gerekiyor.

MERT
MERT - 8 ay Önce

Daha çok hizmet beklersiniz.

SIRADAKİ HABER