'Bu rezilliğin hesabını mutlaka ödeyecekler'

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı İrfan Korkmaz, toplu sözleşme görüşmeleri nedeniyle Memur-Sen’i sert sözlerle eleştirdi.

'Bu rezilliğin hesabını   mutlaka ödeyecekler'

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı İrfan Korkmaz, Memur-Sen ile hükümet arasında yapılan ve uzlaşma ile sonuçlanan toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili basın açıklaması yaptı. Memur-Sen’i eleştiren Korkmaz, “Memur-Sen önce Hükümetin 2014 yılı için yüzde 3+3’lük teklifini kabul edilemez olarak değerlendirmiş daha sonra ise ortalama memur maaşına yüzde 5,2’lik bir zam getiren 175 TL’lik brüt yani 123 TL’lik zammı hemen kabul etmiştir” dedi.
UNUTULMAYACAK
Memur-Sen’in memur hakları için mücadele etmek yerine hükümeti rahatlattığını ifade eden Şube Başkanı Korkmaz, “Arefe ve Bayrama getirerek akılları sıra memur unutur diye düşünenler hiç heveslenmesin memur kendisine yapılan bu hainliği unutmayacak ve gereken cevabı verecektir. Onlarda bu rezilliğin hesabını mutlaka ödeyeceklerdir” biçiminde sert konuştu.
HESAP SORULMALI
Toplu sözleşme görüşmelerinin ardından çalışanların sessiz kalmamaları gerektiğine vurgu yapan Korkmaz, “Sağlık çalışanlarının tamamını kapsayan hiçbir hak alamayıp sıfır kazanımla masadan dönenlerden sağlık çalışanları mutlaka hesap sormalıdır. Üniversite hastanesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanları kendilerini görmezden gelen bu zihniyetin yakasına yapışmalıdır” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER