banner67

Bu Sorunu Kim Çözecek

Sakarya’nın ihracatçı firmaların vergi iadesi nedeniyle hükümetten aldığı payda yaşanan kesinti halen çözülemedi.

Bu Sorunu Kim Çözecek

Milletvekillerinin sorunun çözümü için taşına altına ellerini koyması beklenirken, Sakarya her ay 10 milyon kaybetmeye devam ediyor

BAKANLA GÖRÜŞMÜŞTÜ
İlimizin otomotiv firmalarının ihracatı nedeniyle hazineden aldığı kesintiler devam ediyor. Vergi iadeleriyle ilgili yaşanan sorun çözülemediği için bazı aylar Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne hiç para gönderilmediği açıklanmıştı. Sorunun giderilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Ekrem Yüce de girişimde bulunarak Mayıs ayında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile görüşmüş ve çözüm için söz almıştı.

AYDA 10 MİLYON KAYIP
Başkan Yüce, sorunun kaynağı olarak gösterilen Toyota’nın iftarında yaptığı açıklamada, “Vergi iadesinden ötürü ayda 10 milyon liraya yakın zararımız var. Bu Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin kaybıdır. Bizim cari giderlerimizin tamamı zaten 10 milyon lira. Bunun dışında iş yapma şansımız görünmüyor. Biz her şeye rağmen hizmet etmeye ve şehrimizin acil olan sorunları halletmeye çalışıyoruz” şeklinde görüş belirtmişti.

VEKİLLER SÖZÜNÜ TUTSUN
Toyota’nın Sakarya’dan İstanbul Büyük Mükellefler Vergi Dairesi’ne aktarılmasıyla çözülecek sorun için henüz adım atılamadı. Kocaeli’ye kişi başı 950 lira gönderilirken, Sakarya ise 250 liranın altında pay almaya devam etti. Sakaryalı şimdi 31 Mart seçimleri öncesinde söz veren AKP’li vekillerin sözlerini tutmasını bekliyor. Hizmet bekleyen Sakarya, sorun çözülemediği için eksik ücret almaya devam ediyor.

YORUM EKLE