Bugün 15 Temmuz… Hain girişimin 4’üncü yıl dönümü!

FETÖ’cü teröristlerin darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz’un dördüncü yıl dönümündeyiz… FETÖ’cü hainleri ve ihanetlerini unutmadık! Şehitlerimizi saygıyla anıyor, kahraman Türk Milletine minnet duyuyoruz

Bugün 15 Temmuz… Hain girişimin 4’üncü yıl dönümü!

DÖRDÜNCÜ YILDÖNÜMÜ

Bugün, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin dördüncü yıl dönümü…  Fethullahçı teröristlerin alçak girişiminin ilk dakikalarında 81 ilde vatandaşlar sokağa çıktı. Darbecilere direnen 250 vatandaşımız şehit olurken, bin 500’den fazla kişi yaralandı. O gece Türkiye’de İstanbul Valiliği’nin dışında işgal edilmek istenen tek valilik ise Sakarya Valiliği idi… Çark Caddesi’ndeki o dönemki adıyla 1. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı’ndan, Piyade Albay Uğur Coşkun komutasındaki bir grup asker Sakarya Valiliği’ne girdi. Kahraman Sakaryalıların zırhlı personel taşıyıcıları, askeri kamyon ve cipleri durdurarak Valilik binasına girmesiyle bu işgal sona erdirildi. Olaylar sırasında 22 kişi yaralandı.

ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

Daha sonra ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ ilan edilen darbe girişiminin yıl dönümünde Sakarya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından etkinlikler düzenlenecek. Bu kapsamda ilk olarak darbe girişimi sırasında İstanbul’da şehit olan Serdar Gökbayrak’ın Arifiye’de bulunan kabri ve ailesi ziyaret edilecek. Ardından ikindi namazı öncesi Yenicami’de mevlit okunacak. Saat 20.00’da ise Demokrasi Meydanı’nda Kur’an-ı Kerim ve sela okunup, şehitler için dua edilecek. Protokol konuşmaları ve kısa film gösteriminin ardından, gece yarısı 00.13’te tüm camilerde sela okunacak. Program sabah namazı ile sona erecek.

YORUM EKLE