Bulvar'dan Millet Bahçesine Nostaljik Tramway

Yenicami ve Çark Caddesi’nin ortasından geçecek nostaljik tramvayla ilgili ayrıntıları paylaşan Başkan Yüce, “Bulvar ve Çark Caddesi’ndeki dükkanları giydireceğiz.

Bulvar'dan Millet Bahçesine Nostaljik Tramway

Bulvardaki dükkanların önüne tente yaptıracağız. Tramvay Millet Bahçesi’nde son bulacak” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SESOB Başkanlar Kurulu toplantısında Yenicami ile Millet Bahçesi arasına yapılacak nostaljik tramvay ile ilgili ayrıntıları esnafla paylaştı. Başkan Yüce, “Ben dün akşam saat 02.00’ye kadar Yenicami’den Millet Bahçesi’ne kadar yapılacak nostaljik tramvay hattı projesinin üzerinde çalıştım. Bulvarı tamamen yenilemek ve tam ortasından da tramvay geçirmek istiyoruz. İstanbul Beyoğlu’ndaki nostaljik tramvayın bir benzeri olacak” dedi.

FİNANS BULURUZ
Bulvarda bulunan tüm dükkanları giydirmek istediklerini vurgulayan Başkan Yüce, “İnsanlar Yenicami’den Bulvara baktığında bakmaya doyamamalı. Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla teknik anlamda önemli çalışmalara imza attık. İnşallah sunumunu sizlere bir gün yapmak istiyoruz. Bunu yaparken Sakarya’nın kanaatini alacağım ve eğer sizler istemezseniz projeyi yapmayacağım. Finans kaynaklarını buluruz. Gerek Avrupa Birliği gerek İslam Bankası veya ülkemize giren kaynaklardan ihtiyacımız olan parayı buluruz. Mühim olan hepimizin bu projeye onay vermesi. Projeyi birkaç kez değiştirdik ama bu kardeşinizin proje çok hoşuna gitti” dedi.

ÇARK CADDESİNE DÖNECEK
Tramvayın Çark Caddesine döneceğini vurgulayan Başkan Yüce, “Çark Caddesi’nin ortasından Millet Bahçesi’ne kadar tramvayı çalıştıracağız. Millet Bahçesi tramvayın son durağı olacak. Proje şehre hava katacak ve ulaşımı rahatlatacaktır. Minibüs, dolmuş ve taksilere hiç zarar vermeyecek. Bulvarın ortasından geçireceğiz. Giydirme işlemi çok kolay. Ben bunu Rize’nin Güneysu ilçesinde zaten yapmıştım. Baktığımız zaman proje göze hoş gelmeli. Daha sonra Çark Caddesi’ndeki dükkanları da giydireceğiz. Bulvardaki dükkanların önüne tente koymak istiyoruz. Bulvardan alışveriş yapanlar kardan ve kıştan etkilenmemeli” dedi.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
engginn
engginn - 1 yıl Önce

Sakaryanın geçmişinde tramway yok ki nostaljisi olsun. buraya harcanacak para ile otoparklar yapılmalı artık şehirde ne yayalara ne de araçlara yer var

SIRADAKİ HABER