Burak: Adliye binası yetersiz ve Sakarya'ya yakışmıyor

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla, Sakarya’ya yeni bir adliye binası yapılması için birçok kez girişimde bulunduklarının altını çizdi.

Burak: Adliye binası yetersiz ve Sakarya'ya yakışmıyor

sakaryayenihaber.com -

Baro Başkanı Burak, adliye binasının yetersiz olduğunu ve Sakarya’ya yakışmadığını belirterek, yeni bir adliye yapılması için birçok görüşme yaptıklarını ancak kişi ve kurumların duyarsız kaldığını belirtti.

Burak’ın sosyal medya paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

“Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, adliye binasının konumu ve yetersizliği ile ilgili birçok görüşme gerçekleştirdik. Gerekli kurumlara yazılar yazdık. Basına açıklamalar yaparak da hep gündemde tutmaya çalıştık.

Adalet Bakanlığı’na yazı yazmamızın dışında, Bakan Bey ile bizzat görüşerek Adliye’nin sorunlarını ilettik. Yeni bir adliye binası talep ettik.

Adliye binamızın Sakaryamıza yetmediğini ve yakışmadığını milletvekillerimize ilettik. Ali İhsan Bey, iki kere bu konu ile ilgili bizzat beni ziyaret ederek, ‘Sakarya’ya yeni bir adliye binası kazandıracağız’ dedi.

Ayrıca STK toplantılarına katılarak, adliye binası başta olmak üzere; Sakarya’da Ticaret Mahkemesi olmaması, çocuk ağır ceza mahkemeleri, Geyve Adliyesi sorunu gibi daha birçok sorunu ileterek, çözüm aradık. Belediye başkanlarına ilettik.

Bizler, elimizden geleni yaptık ama ilgili kurumlar ve kişiler maalesef duyarsız kaldı. Her zaman söylüyoruz; göreve gelmemizin tek amacı: Meslektaşlarımızın ve mesleğimizin sorunlarını çözmektir. Hep bu gayede ilerledik, ilerleyeceğiz”

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 01:49
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan Sarıca
Ayhan Sarıca - 5 ay Önce

Bütün derdiniz adliye yi Yenikent ten çıkarıp başka bir yerlere alıp oralardan rant sağlamak.