Burası şehrin göbeği: Mahalle yanıyor!

Adapazarı Orta Mahalle Muhtarı İsmail İmamoğlu, mahallesinde bulunan ve 2015 yılından bu yana boş kalan binanın madde bağımlılarının mekanı olduğunu belirterek, “Burası mahallenin kanayan yarası. Başımıza bir iş gelmeden sorun çözülmeli” dedi 

Burası şehrin göbeği: Mahalle yanıyor!

sakaryayenihaber.com-Serkan ÖZAY – Mücahit KAHYAOĞLU
Adapazarı Orta Mahalle’de bulunan ve daha öncede dershane için kullanılan bina, 2015 yılından bu yana boş durduğu için madde bağımlılarının mekanı oldu. Mahalle sakinleri 5 yıldır camları kırık vaziyette bulunan binanın bir an önce yıkılmasını istiyor. Binanın yakınlarında esnaflık yapan Münir Yıldırım, “Bina 5 yıldır boş bir şekilde duruyor. Madde bağımlılarının mekanı haline geldiği için aileler buradan geçemiyor, geçtikleri zaman tehlikeli oluyor. Bazen ateş yaktıkları için yangın çıkıyor, resmen her gün mahalle yanıyor. Mahalle sakinlerinin sağlığı ve güvenliği için bu bina bir an önce yıkılmalı” dedi. 

‘İÇERİSİ PERİŞAN HALDE’ 

Binayla ilgili çoğu kez şikayet aldığını söyleyen Mahalle Muhtarı İsmail İmamoğlu ise, “Bütün komşular bu binadan rahatsız. Her gün olay çıkıyor burada ve sürekli polisler gelmek zorunda kalıyorlar. Vali Yardımcısına, Kaymakama, Belediye Başkanına söyledim. İlgilendiklerini söylediler fakat şu ana kadar bir gelişme olmadı. Yıkılmayacaksa bile etrafı düzenlenmeli yani bir an önce buraya el atılmalı. Burası mahallenin kanayan yarası. Başımıza bir iş gelmeden sorun çözülmeli. Git gide daha kötüye gidiyor. Cam ve çerçeve kalmadı, içerisi perişan halde” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 17:49
banner3
YORUM EKLE