Büste gitti, CHP'li Özkoç'u Atatürk'e şikayet etti

Sakaryalı devlet memuru Yakup Çoruh, Cumhurbaşkanı için kullandığı sözler sebebiyle tepkilerin odağı olan Engin Özkoç'u anıtına gittiği Atatürk'e şikayet etti.

Büste gitti, CHP'li Özkoç'u Atatürk'e şikayet etti

sakaryayenihaber.com-

Adil KİMETTÜ'nün haberi

Cumhurbaşkanı için kullandığı sözler sebebiyle son günlerde ülkeninen çok konuşulan siyasetçisi olan CHP'li Engin Özkoç'a karşı Adapazarı'nda ilginç bir protesto yapıldı. Devlet memuru Yakup Çoruh, bir basın açıklaması hazırlayarak sabahın erken saatlerinde kent merkezindeki Demokrasi Meydanı'nda bulunan Atatürk Büstü'ne geldi. Sakaryalı basın organlarına da haber veren Çoruh, büst önünde açıklama yaptı. Engin Özkoç'u sözleri sebebiyle eleştiren Çoruh,"O'nu buraya Atatürk'e şikayet etmeye geldim" ifadelerini kullandı. Çoruh, CHP'li Özkoç'u istifaya davet ederek,"CHP'yi burada Atatürk'e şikayet etmek için geldim. Engin Özkoç'u kınıyorum. Bu yaptığınız cumhuriyetin kurucusuna büyük bir hakarettir. Sayın cumhurbaşkanımıza karşı sokak ağzıyla hareket edip, söylemlerde bulundunuz. Esed'in savunuculuğunuzu siz yapıyorsunuz. Cumhurbaşkanımızın yanındayız, size yem etmeyeceğiz. Özkoç, sizi istifaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı. Çoruh, daha önce Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olması için imza toplaması ve CHP Lideri Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na "Fatiha'yı okuyabilir misin?" sorusu sormasıyla gündeme gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 14:32
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
SADIK
SADIK - 11 ay Önce

18 YILDIR AŞAĞILAYAN, HAKARET EDEN, ÖTEKİLEŞTİREN, AYRIŞTIRAN, NEFRET DİLİ KULLANAN, BÖLEN, DÜŞMANLAŞTIRAN, BAĞIRAN, ÇAĞIRAN, GÜRLEYEN DİLİ KİME ŞİKAYET EDECEĞİZ, EDECEKMİSİNİZ?!

Musa öz
Musa öz - 11 ay Önce

Ordan duymaz git yanına söyle

İbrahim Çavdar
İbrahim Çavdar - 11 ay Önce

Kardeşim teşekkür ederim sagolasın seni ayakta alkışlıyorum bu güzel açıklamada.bulundugun için bende bir sakaryalı olarak bu engin özkoç tan utanç duydum

Selma Kayın
Selma Kayın - 11 ay Önce

Engin ÖZKOÇ'u şikayet edeceğine önce Cumhurbaşkanını şikayet et yalaka sadece akp lilerin cumhurbaşkanı olacağına halkın cumhurbaşkanı olmayı öğrensin bir Cumhur başkanına yakışıyor mu ondaki konuşma dili milleti ayrıştırmak lütfen önce bir aynaya bakın rica ediyorum. Siyasetteki bu kirli dili önce zaten Tayyip Erdoğan getirdi dikkatinizi çekerim.