Büyük: Mutlu, huzurlu, modern ve güçlü olmanın yolu eğitimden geçmektedir

Vali Mustafa Büyük, modern, huzurlu ve güçlü bir devlet olmanın yolunun eğitimden geçtiğini belirterek, eğitimin kalkınma ve gelişmenin ana unsuru olduğunu bildirdi.

Büyük: Mutlu, huzurlu, modern ve güçlü olmanın yolu eğitimden geçmektedir

Büyük, 2013-2014 eğitim ve öğretim yılının başlangıcı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Türkiye’nin eğitim alanında önemli yatırımlar yaptığına işaret eden Büyük, "Mutlu, huzurlu, modern ve güçlü olmanın yolu eğitimden geçmektedir. Eğitim kalkınma ve gelişmenin de ana unsurudur. Küreselleşen dünyada ülkenin geleceği, yeni nesillerin nitelikli bir eğitim alarak yetiştirilmelerine bağlıdır. Özellikle Türkiye gibi büyük genç nüfusa sahip bir ülkede eğitim, en büyük önceliğe sahip üzerinde durması gereken bir alandır" ifadesini kullandı.

Büyük, açıklamasında etti:

"Sevgili öğrenciler, sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Bizim bütün gayretimiz sizlerin yetişmesi, sizlerin iyi birer vatandaş olabilmesi içindir. Önümüzdeki yüzyılın bilim adamları, yöneticileri, öğretmenleri sizler olacaksınız. Bu yüzden çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalı kendinizi iyi yetiştirmeli başka bir değişle çağı yakalamalısınız. Bizler de bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Okuyan, araştıran, sorgulayan, dünyayı dönüştürecek fikirler üretebilen, eleştirel düşünen, kendine güvenen, teknolojiye hakim, girişimci, ufku ve vizyonu geniş birer insan olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır.

Sevgili öğretmenler, eğitim fonksiyonlarını yerine getirmesi ve toplumsal gelişimin hız kazanması, her şeyden önce öğretmenlerin gayretlerine bağlıdır. Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik, dünyanın her ülkesinde onurlu ve itibarlı meslektir. Bugün ne mutlu ki; ilimizin ve ülkemizin her köşesinde sorumluluklarını sorunlarından üstün tutma anlayışıyla çalışan öğretmenlerimiz görevlerinin bilinci içinde evlatlarımızı yetiştirmekle meşguller. Bu kutsal mesleğin temsilcileri, değeri hiçbir maddiyatla ölçülemeyecek kadar büyük fedakarlığın timsalidirler. Bugünkü gücümüzün öğretmelerimizin eseri olduğunun bilincindeyiz."  

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER