Büyük yangın sonrası 904 aboneye önemli uyarı!

AGDAŞ'tan yangınla ilgili yapılan açıklamada gazı kesilen 904 aboneye önemli uyarılarda bulunuldu

Büyük yangın sonrası 904 aboneye önemli uyarı!

İşte o açıklama

"Akşam saatlerinde Hızırtepe Mahallesi Yalçın sokakta bir kamyonun sebep olduğu doğal gaz yangını sonrası gazı kesilen 904 aboneden güvenlik açısından sıkıntı olmayan 320 abonenin gaz arzı dün gece saat 02.00’da yeniden sağlandı. Bakım onarım çalışmaları ve gerekli testlerin tamamlanmasının ardından 17 Aralık Salı günü sabah 8.00’da kalan 584 abonenin gaz arzını sağlamak için çalışmalara başlandı. Saat 11.00’a kadar tüm abonelere gaz arzı sağlanacaktır.

Hızırtepe Mahallesi Yalçın Sokakta 16 Aralık Pazartesi günü saat 17.24’te bir kamyonun damperinin yüksek gerilim elektrik kablolarına temas etmesi ile kamyon alev almıştı. Kamyondan sıçrayan kıvılcım ile yakındaki binanın doğal gaz dağıtımını sağlayan servis kutusuna ve sokakta bulunan yüksek basınçlı doğal gaz çelik hattı ulaşarak yanmasına sebep olmuştu. Borudaki gazın kontrollü şekilde tahliye edilmesi ve yangının söndürülmesinden sonra AGDAŞ Ekipleri abonelerine en kısa sürede gaz arzı sağlamak için onarım çalışmalarına başladı. İlk etapta güvenlik açısında sıkıntı olmayan 320 aboneye gaz arzı dün gece saat 02.00’da sağlandı.

Zarar gören çelik hattın onarımı için gece boyu çalışan AGDAŞ Ekipleri hasar tespiti ve doğal gaz hattının testini yaptıktan sonra 17 Aralık Salı sabahı saat 8.00’da gazsız kalan 584 aboneye gaz arzı sağlamak için çalışmalara başladı. Saat 11.00‘a kadar gazsız kalan tüm abonelere gaz arzı sağlanması planlanmaktadır.

Vana Kolu Kapatılmış Olabilir

Gaz arzı sağlanan abonelerin ve doğal gazın gelip gelmediğini kontrol etmek için ocakların açık bırakılma ihtimaline karşı abonelerin vanaları sayaçlardan kapatılmaktadır. Abonelerin vanaları kontrol edip kapalı durumda olanları açık duruma getirmesi gerekmektedir.

Olay Yerinde Kriz Masası Oluşturuldu

Dün akşam saatlerinde yangın çıktıktan hemen sonra olay yerine ulaşan AGDAŞ Genel Müdür Kenan Demir, Genel Müdür Yardımcıları Mesut Yaşar Uzun ve Gürsel Yağanın öncülüğünde kriz masası oluşturulmuş ve ilgili bölüm müdürleriyle hareket planı belirlenmiştir.  İlçelerde vardiyası olmayan Doğal Gaz Acil 187 Personelleri olay yerine çağrılarak ve gazsız kalan abonelere gaz arzı sağlamak için çalışmalara hızlı bir şekilde başlanmıştır."

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER