Büyükşehir 3 yeni müdürlük kuruyor

Şubat ayı meclis toplantısı için pazartesi günü bir araya gelecek olan Büyükşehir Belediyesi, 3 müdürlük biriminin kurulması için meclis üyelerinden yetki isteyecek

Büyükşehir 3 yeni  müdürlük kuruyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şubat ayı meclis toplantısı 8 Şubat Pazartesi günü saat 14.00’te Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce başkanlığında ve meclis üyelerinin katılımıyla Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Toplantıda gündem dışı konuşmaların yanı sıra 48 gündem maddesi görüşüldükten sonra karara bağlanacak. Toplantıda, belediyeye bağlı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun 21’inci maddesi hükmü gereğince, Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı faaliyet göstermekte olan Taşınır Konsolide Şube Müdürlüğü’nün bütçesi ile birlikte Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlanması, Büyükşehir Belediye Başkanı’na bağlı İşletme ve İştirakler Şube Müdürlüğü, Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı İlan ve Reklam Şube Müdürlüğü ve Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’na bağlı Veri Analizi ve İstatistik Şube Müdürlüğü birimlerinin kurulması için meclis üyelerinden yetki istenilecek.

UTÇEM İÇİN GÖRÜŞME YAPILACAK

Öte yandan İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın, İl Ormanı Tabiat Parkı’nın işletilmesi işinin, işletmeciyi ilgilendiren abonelik ücretleri, sigortalama ücretleri, bakım onarım ücretleri, ekipmanların muayeneleri, paratoner tesisatı kurulumu ve şartnamedeki benzeri diğer tüm giderlerin ödenmesi şartıyla, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun 26’ncı maddesine istinaden belediyenin şirketi olan BELPAŞ’a 7 yıl süre ile yıllık net gelirin yüzde 5'i karşılığında işletme hakkının verilmesi hususunda Büyükşehir Belediye Başkanı’na ve Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilecek. Gündem maddelerinden bir diğer önemli konu ise, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın, Erenler Alancuma Mahallesi’nde, Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi (UTÇEM) için hazırlanan Uygulama İmar Planı teklifleri de görüşülecek.

Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mollaköy projesi
Mollaköy projesi - 4 hafta Önce

Mollaköy parkuru projesinin esamesi bile okunmayacak tabi yine. Hiç yokmuş, gündeme hiç gelmemiş, yapıcaz edicez diye hiç açıklamalar yapılmamış gibi davranılıyor. Çıkın da paramız yok deyin bari.

İşi bilen
İşi bilen - 4 hafta Önce

Kime ne iş verecekler Allah bilir. Elini sallasan müdüre denk geliyor. Müdüre sekreter şoför araba yakıt araba kirası Vb bir sürü masraf ... yazık bu devletin paralarına . İşçiye zam yok ama müdürlere var. Nerde Hak nerde adalet. Reisin felsefesinden gram esinlenme yok.