BÜYÜKŞEHİR BAYRAMDA MESAİDE

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Bayramda mezarlık ziyaretinde bulunacak vatandaşlara yönelik olarak ücretsiz otobüs kaldırılacak. Belediye otobüsleri bayram boyunca yüzde 50 indirimli tarifeyle hizmet sunacak.

BÜYÜKŞEHİR BAYRAMDA MESAİDE

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşların bayramı rahat bir şekilde geçirmeleri için gerekli tedbirleri alan Büyükşehir, nöbetçi birimleri ile bayram süresince hizmet sunmaya devam edecek. Mezarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından bayram öncesi mezarlıklarda gerekli temizlikler yapılırken; Ulaşım Dairesi Başkanlığı ise yaptığı çalışmalarla mezarlıklarda sevdiklerini ziyaret edecek vatandaşlar için ek seferler düzenleyecek.
OTOBÜSLER İNDİRİMLİ
Vatandaşlar her bayram olduğu gibi bu bayramda da Büyükşehir Belediyesi otobüsleri ile ulaşımdan yüzde 50 indirimli olarak faydalanacak. Bayram süresince Büyükşehir Belediyesi önünden saat 08.00 ve 17.00 arası Emirdağ ve Emir Sultan Mezarlıklarına saat başı otobüs seferleri düzenlenecek. Parkomatlar ücretsiz olacak.
DONATIM PARK’TA BAYRAM
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, şehir genelinde gerçekleştirilecek bayramlaşma törenlerine katılacak. Bugün 10.00’da Donatım Park’ta gerçekleştirilecek Toplu Bayramlaşma Töreni’nde kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlarla bayramlaşacak. Daha sonra çeşitli bayramlaşma programlarına katılacak.
NÖBETÇİ BİRİMLER GÖREVDE
Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli alanlarında hizmet sunacak nöbetçi birimler vatandaşların bayram süresince sıkıntı yaşamamaları için görevde olacak. Vatandaşlar cenaze hizmetleri için Alo Cenaze 188 numaralı telefonu, içmesuyu ve kanalizasyon ile ilgili sorunları için Alo Su Arıza 185’i arayabilecek. Büyükşehir Haber Merkezi 277 54 54 numaralı telefon üzerinden hizmet sunacak. Vatandaşlar Ulaşım Dairesi ile ilgili Hareket Amirliği’nin 277 54 23 numaralı telefonu üzerinden dilek ve isteklerini iletebilecek. Yangın ihbarları içi Büyükşehir İtfaiyesi’ne Alo 110 numaralı telefon üzerinden ulaşım sağlanabilecek.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER