BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YENİ GÖREVLENDİRMELERLE İLGİLİ KONUŞTU: SAKARYA'YA HİZMET SEVDADIR

Büyükşehir Meclisi’nde konuşan Başkan Yüce, Sakarya’ya hizmet sevdasında olanlarla belediyede çalışmaya devam ettiklerini belirterek, “Bu sevdada olmayanlar gerekirse istirahat edebiliyorlar. Bütün arkadaşlarımızı seferber ettik. Artık hizmetler hızlanaca

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YENİ GÖREVLENDİRMELERLE İLGİLİ KONUŞTU: SAKARYA'YA HİZMET SEVDADIR

66 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ
Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı dün gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin başkanlığında toplanan mecliste toplam 66 madde görüşülerek karara bağlandı. Oturumun başında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce hizmetlerle ilgili açıklama yaptı. 2 ay 17 gündür görev başında olduğuna değinen Yüce, farklı ilçelere 62 bin ton sıcak asfalt dökerek 40 kilometre yolu yenilediklerini söyledi.
SERA AŞ AKYAZI’YA
SERA AŞ’nin kurulması için Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ile birlikte önceki gün Akyazı’da inceleme yaptıklarını ifade eden Başkan Yüce,” 400 dekarlık alanda Seracılık A.Ş.’yi kurmak için çalışmaları başlatıyoruz. 800 metre yakınında termal suyumuz var” dedi. Zabıtaya 20 motosiklet alacaklarını vurgulayan Başkan Yüce, “Acil çöpler için de Acil Çöp Taksi uygulamasını hayata geçireceğiz. Proje için 2 aracı hizmete alacağız” diye konuştu.
BAL ORMANI PROJESİ
Melen İsale Hattı’nın 70 kilometresinin ilimizden geçtiğine değinen Başkan Yüce, “İlgililerin hepsiyle görüştük. Melen İsale Hattı üzerinde de yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Bal Ormanı Projesi için; İSKİ ile protokol imzalayacağız. İSKİ Genel Müdürümüzle de görüştük. Kaynarca ve Karasu ilçelerimize Melen Suyu’ndan vereceğiz. Bal üretimini profesyonel bir alana taşıyacak, Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir haline geleceğiz” şeklinde konuştu.
HOŞGELDİN BEBEK
Sakarya’ya hizmet etmenin büyük bir sevda olduğunu belirten Başkan Yüce, “Bu sevdada var olanlarla Büyükşehir’de devam ediyoruz. Bu sevdada olmayanlar gerekirse istirahat edebiliyorlar. Ama bu sevda konusunda bütün arkadaşlarımızı seferber ettik. Hizmetlerin artık daha hızlı yapılacağına inanıyorum” dedi. Yüce ayrıca özel donanımlı iki minibüsle birlikte doğum yapan aileleri ziyaret edeceklerini vurgulayarak, “Onların yanında olacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı dün gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin başkanlığında toplanan mecliste toplam 66 madde görüşülerek karara bağlandı. Oturumun başında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce hizmetlerle ilgili açıklama yaptı. 2 ay 17 gündür görev başında olduğuna değinen Yüce, “Lüleci Sokakla ilgili çok şikayet vardı. Projeler hazırlandığı ve projeye başlayacağız. Sapanca Hacımercan’da 2 bin kişi tribün kapasitesine sahip spor tesislerimizi tamamladık.
54 HEDİYE BİSİKLET
Karapürçek Teketaban Köprüsü’nü hizmete açmak üzereyiz. Karasu SGM’yi de tamamladık ve kısa süre içerisinde faaliyete sunacağız. Trafik Haftası’nda binlerce hemşerimizle bisiklet turumuzu gerçekleştirdik. Tura katılan vatandaşlarımıza çekiliş ile 54 tane bisiklet hediye ettik. ‘Önce Yaya’ sloganıyla sinyalizasyonlarda yeni bir uygulamaya geçtik. Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında 87 adet “önce yaya” sembolünü vatandaşlarımızla buluşturduk” dedi.
62 BİN TON SICAK ASFALT
Şehrin farklı ilçelerine 62 bin ton sıcak asfalt dökerek 40 kilometreye yakın yolu yenilediklerine değinen Başkan Yüce, “Tıp Merkezimizde 10 bin 66 hastamızı muayene ettik. Sosyal hizmetler alanında vatandaşlarımızın yanında olduk. Kültür etkinliklerimizle sanatsal faaliyetler gerçekleştirdik. Kuzey sahillerimizi de yeni sezona hazırladık ve Cankurtaran hizmetlerimizle de bölgede yer alıyoruz. İnşallah hep birlikte nice çalışmaları hayata geçirmeye, hemşerilerimize en iyi şekilde hizmet sunmaya devam edeceğiz” dedi.
400 DEKARLIK HEKARDA SERA
Gündemdeki maddelerle ilgili de bilgi veren Başkan Yüce, “Başkan Ekrem Yüce, “Sera A.Ş’nin kurulmasına ilişkin meclis kararımızı bugünkü toplantımızda nihayete erdirdik. Tarım, Hukuk ile Plan ve Bütçe Komisyonlarımızda görüşülen Sera A.Ş’ye ilişkin gerekli çalışmaları gerçekleştireceğiz. Dün Akyazı Belediye Başkanımız ile birlikte seracılık faaliyetlerimizi gerçekleştireceğimiz alanları belirledik. 400 dekarlık alanda Seracılık A.Ş.’yi kurmak için çalışmaları başlatıyoruz. 800 metre yakınında termal suyumuz var. İnşallah Tarım A.Ş ile de verimli topraklara sahip olan şehrimiz yerli ve milli üretimin adresi, tarımda ekonomiye sunduğu katkılarla örnek bir şehir hüviyetine kavuşacak” dedi.
OŞ İLE KARDEŞ OLUYORUZ
Yüce, “Kırgısiztan’ın Oş şehri ile kardeşlik protokolü imzalayacağız. 19 Haziran Çarşamba günü de 2019 Türk Dünyası Diriliş Yılı etkinliklerine ev sahipliği yapacak ve Türk Dünyası Sakarya’da buluşacak. Bu vesileyle tüm meclis üyelerimizin de bu programa teşriflerinden büyük memnuniyet duyacağız. Öte yandan 2 yeni daire başkanlığımızı Büyükşehir bünyemize dahil ettik. Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı ile Araştırma ve Proje Geliştirme Dairesi Başkanlığı’nın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
MELEN’DEN KUZEYE SU
Melen İsale Hattı’nın 70 kilometresinin ilimizden geçtiğine değinen Başkan Yüce, “İlgililerin hepsiyle görüştük. Melen İsale Hattı üzerinde de yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Bal Ormanı Projesi için; İSKİ ile protokol imzalayacağız. İSKİ Genel Müdürümüzle de görüştük. Kaynarca ve Karasu ilçelerimize Melen Suyu’ndan vereceğiz. Melen İsale Hattından, içme suyu amaçlı 40.000 m3/gün ve arıcılık ile bal ormanının sulama ihtiyacı için 3.500 m3/gün olmak üzere toplamda 43.500 m³/gün ham su temini protokolümüzün ana başlıklarını oluşturacak.
PROFESYONEL BAL ORMANLARI
Bal üretimini profesyonel bir alana taşıyacak, Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir haline geleceğiz. Teknik olarak da üreticilerimizin yanında olacağız. Desteklerimizle üretime katkılar sunacak, ihracat ile milli ekonomiye katkı sunacağız. Bal Suyu Projesi kapsamında bölgeye aromatik bitkilerle güzellik katacak, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla sosyal yaşantıya katkı sunacağız. Yürüyüş ve bisiklet yolları inşa edeceğiz. Güzergahı rengarenk bitkilerle donatacağız. Su temini noktasında İSKİ ile imzalayacağımız protokolün ardından adımlarımızı hızla atmaya devam edeceğiz. Projemizi hazırlayacağız” şeklinde konuştu.
MOTORİZE ZABITA GELİYOR
Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek yeni uygulamalara da değinen Başkan Ekrem Yüce, “Zabıta Teşkilatımızı da motorize ekiplerle güçlendireceğiz. 20 motobisiklet alımı yapacağız. İnşallah güçlenen Zabıta Teşkilatımız şehrimiz huzuru ve güvenliği için çalışmaya, hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edecek. ‘Hoş geldin Bebek’ uygulamamızla Büyükşehir Belediyemizin bünyesine dahil edeceğimiz özel donanımlı 2 minibüs ile doğum yapan ailelerimizin yanında olacağız. Acil çöpler için Acil Çöp Taksi uygulamasını hayata geçireceğiz. Proje için 2 aracı hizmete alacağız. Bu vesileyle Haziran Meclis Toplantımızda aldığımız tüm kararların hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
HİZMET ETMEK SEVDADIR
Sakarya’ya hizmet etmenin büyük bir sevda olduğunu belirten Başkan Yüce, “Bu sevdada var olanlarla Büyükşehir’de devam ediyoruz. Bu sevdada olmayanlar gerekirse istirahat edebiliyorlar. Ama bu sevda konusunda bütün arkadaşlarımızı seferber ettik. Hizmetlerin artık daha hızlı yapılacağına inanıyorum” dedi

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER