BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜTÇESİ ONAYLANDI: 450 MİLYON TL

Kasım Ayı Olağan Meclisi’nin ikinci birleşiminde Büyükşehir’in bütçesi onaylandı. Başkan Toçoğlu, “Yeni dönemde şehrimize 450 milyonluk bütçeyle hizmet edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜTÇESİ ONAYLANDI: 450 MİLYON TL

Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi dün gerçekleştirildi. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin 2017 - 2018 yıllarına ilişkin bütçe tasarılarının da görüşüldüğü toplantıda konuşan MHP Grup Başkanvekili Suriye’de Bayır Bucak Türkmenlerine yapılan saldırıları kınadı. Etçioğlu ayrıca bütçede kültür sanat faaliyetleri kaleminde Devlet Tiyatroları için konulmuş bilet fiyatlarını eleştirdi.
TİYATRO BİLETİ
Büyükşehir Kültür Daire Başkanı İbrahim Aktürk, Devlet Tiyatroları’nın bilet paralarının toplanmasına aracılık ettiklerini açıkladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu yaptığı konuşmada, “Ne kadar tutacak ki bilet fiyatları. Ülke genelinde öyle olabilir ama biz ücretsiz olmasını önümüzdeki dönem değerlendirelim. Ne kadar olacak ki bilet fiyatları. Gerçekten biz ilimizde kültür sanat faaliyetlerinin artması için çalışıyoruz” dedi. Oturumda ayrıca Etçioğlu, ilçe belediyeleri ve büyükşehirin bütçeleriyle ilgili değerlendirmeler yaptı.
FAİZ GİDERLERİ
Büyükşehir Bütçesi’nin 450 milyon TL olduğunu ifade eden Etçioğlu, “Büyükşehir Belediyesi’ni 103 milyon TL ile Adapazarı, 54 milyon TL ile Serdivan, 50 milyon TL ile Hendek, 46 milyon TL ile Karasu ve 45.5 milyon TL ile Akyazı takip ediyor. Listenin en sonunda ise Karapürçek yer alıyor. Yatırım yapacak belediyelerde Geyve, faiz giderlerinde ise Hendek biraz öne çıkmış durumda” dedi.
BÜTÇE
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Öncelikle Büyükşehir Belediye Meclisi olarak Suriye’nin Bayırbucak bölgesinde Türkmenlere karşı yapılan saldırıları lanetlediğimizi belirtmek isterim. Biz kardeşlerimizin yanındayız. Devletimizin de bu konuda gerekli tedbirleri alıyor” diye konuştu. Büyükşehir meclisi 3 maddeyi de oy birliği ile kabul etti. Bütçe kararnamesinin hazırlanmasında emeği geçen komisyon üyelerine teşekkür eden Başkan Toçoğlu, 450 milyonluk 2016 yılı bütçesinin hayırlı olmasını diledi. Toçoğlu, “Şehrimiz için çalışmaya devam ediyoruz. 2016 yılı bütçemizi belirledik. 450 Milyonluk bütçemizin şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.MÜHENDİSLİK
Meclis ikinci birleşiminin ardından SASKİ Olağan Genel Kurulu’na geçildi. 2016 yılı su tarifeleri ile gelecek yıllara ait bütçe tasarılarının görüşüldüğü toplantıda şehir genelinde devam eden çalışmalarla ilgili sunum yapan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Devam eden 300 milyonluk yatırımımız var. 2015 – 2019 yılları arasında şehrimize 940 milyonluk yatırım yapmış olacağız. Tüm bu projelerin mühendislik analizleri yapılmış ve entegresi düşünülmüştür” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE