Büyükşehir Belediyesi'nden 'Ekmek İsrafını Önleme' Kampanyasına destek

Büyükşehir Belediyesi, Toprak Mahsulleri Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde yürütülen ‘Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası’na tam destek veriyor.

Büyükşehir Belediyesi'nden 'Ekmek İsrafını Önleme' Kampanyasına destek

Büyükşehir Belediyesi, Akçakoca TMO Müdürlüğü ve Fırıncılar Odası Başkanlığı işbirliği ile yürütülen çalışmalar kapsamında, ekmek israfı konusunda toplumsal bilinç oluşturmak amacıyla şehrin önemli caddelerine afişler asılarak, duyurular yapıldı.
Proje hakkında bilgi veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Bu kampanyaya gönüllü olarak her türlü desteği verecek ve yardımı sağlayacağız. Ülkemizde bir yılda çöpe atılan ekmek adedi 2,1 milyar, bunun maliyeti yaklaşık 1,5 milyar TL. Bu oranları ilimizle kıyasladığımızda ise, Sakarya da bir yılda israf edilen ekmek tutarı yaklaşık 1,7 milyon TL. Bu rakamlar, israfın boyutlarını gözler önüne seriyor. Yoksulluğun azaltılması ve gıda güvencesinin sağlanması için doğal kaynaklarımızı verimli bir şekilde kullanmalıyız. Bu kapsamda, ‘Ekmeğimi Paylaşıyorum’ projesiyle, ekmek ihtiyacı olan ile ihtiyaç fazlasına sahip olan vatandaşlarımızı buluşturacağız. İnşallah, şehrimizde ekmek israfı konusunda önemli bir duyarlılık oluşturacağız” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER