Büyükşehir ÇAYKUR satış ofisi için açıklama yaptı

Büyükşehir Belediyesi, son olarak SATSO Başkanı Akgün Altuğ’un eleştirdiği Demokrasi Meydanındaki ÇAYKUR satış ofisi için açıklama yaptı 

Büyükşehir ÇAYKUR satış ofisi için açıklama yaptı

Demokrasi Meydanı'nda inşa edilen cam ofise geçtiğimiz günlerde ÇAYKUR Satış Ofisi tabelası asıldı. 
Şehir merkezindeki bu görüntü eleştirilere neden olurken, SATSO Başkanı Akgün Altuğ da meclis toplantısında "Bu ofis Büyükşehir Belediyesi'ne kira ödeyecek mi? Nasıl bir yapıda olacak? Vergi ödeyip odamıza üye olacak mı? Bu sorulara cevap talep ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Büyükşehir Belediyesi de konuyla ilgili bir açıklama servis etti. 

Belediyenin açıklamasında, “Büyükşehir Belediyemiz tüm temel belediye hizmetleri yanında bazı temel ihtiyaç maddelerini de sağlıklı, kolay, ulaşılır ve mümkün olduğu kadar ekonomik bir şekilde halkına ulaştırmak için üstün bir gayret içerisindedir. Bugüne kadar süt, bal ve et gibi ürünler halkımıza bazen ücretsiz bazen de düşük fiyatlar ile sunulmaktadır. Bir diğer temel ihtiyaç maddesi olan çayında bir başka kamu kuruluşu olan ÇAYKUR ürünleri yine aynı ilkeler ile Demokrasi Meydanımızın atıl bir köşesinde halkımıza sunulması için gerekli hazırlıklar tamamlanmakta olup bu hizmette çok yakında halkımız ile buluşturulacaktır.”

Tüm edimler yerine getiriliyor
“Yukarıda anılan ve halkımızın büyük teveccühüne sebep olan bu hizmetlerimiz belediyemiz şirketi olan BELPAŞ tarafından kar amacı güdülmeksizin yapılmakla birlikte söz konusu şirketimiz kullandığı tüm belediye yer ve imkânlarına sair kullanıcılar gibi gerekli ödemelerini günü gününe yapmakta, vergi, SGK ve ilgili odalara kayıt olma edimlerini de aksatmaksızın yerine getirmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”
 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 17:33
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahm
Ahm - 3 ay Önce

Helal olsun. Belediyecilik böyle olmalı. Bu işler birilerinin tekeline, insafına bırakılmamalı. Ticaret Odası Başkanı kimi düşünür, tabiki esnafı.. Belediye ise önce halkı düşünmeli. Helal olsun başkana Akgün altuğ a gerekli cevabı vermiş. Çaykurun rakibi mi var gelsin aynı kalitede ki malını getirsin. Uygun fiyata o da satsın. Boyalı rutubetli, son kullanma tarihi geçmiş kalitesiz malları değil. Belediye yapmış, Satso sen de yap ta görelim Vatandaş sömürülmesin artık. Fakire 3 kuruş faydası olana saldırmayı bırakın artık.

Çeşme Meydanı Esnafı
Çeşme Meydanı Esnafı @Ahm - 3 ay Önce

Tamam belediye memuru :) % 65 , Başka yoruma gerek yok, bu olayda belediyeyi haklı görmüşsün ya!

Şepidi
Şepidi - 3 ay Önce

Yahu Çaykur gavurun malımı, İngiliz Lipton standı açılsa sesiniz çıkmazdı!

Uğur
Uğur @Şepidi - 3 ay Önce

HİÇ OLMAMALIYDI, O OLSAYDI BU OLSAYDI DEĞİL!!!

Emre S.
Emre S. - 3 ay Önce

Çaykur'un rakiplerine de alan verin o zaman.

Çeşme Meydanı Esnafı
Çeşme Meydanı Esnafı - 3 ay Önce

Tam bir rezillik!!! Belediyecilik dışında her işi yapıyorlar, Bıze az bile yapıyorlar!!!