Büyükşehir'de 'deprem' hareketliliği

Sakarya Büyükşehir Belediyesinde İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığında görev değişimi yaşandı. Deverenli, yeni kurulan daire başkanlığına atandı 

Büyükşehir'de 'deprem' hareketliliği

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde pazartesi günü yapılan olağan meclis toplantısında Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı kuruldu. 
Yeni daire başkanlığına kurum içinden atama yapıldı. 
2 yıldır İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığını yürüten Mustafa Deverenli, yeni kurulan daire başkanlığına atandı. 
Adapazarı Belediyesi'nde başkan yardımcılığı görevini yürüten Mustafa Deverenli, 2018 yılında Sakarya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığına atanmıştı. 

Şube Müdürü Daire Başkanı oldu
Deverenli'den boalan daire başkanlığına ise, aynı birimdeki İmar ve Şehircilik Şube Müdürü Atilla Aydoğan atandı. 
Aydoğan, 6 yıl boyunca Düzce Gümüşova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü görevlerini yürüttükten sonra 2018 yılında Sakarya Büyükşehir'deki görevine atanmıştı.

Mustafa Deverenli kimdir? 
1969 yılında Bolu Kıbrısçık’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu Tapu ve Kadastro Bölümü’nden mezun oldu. Ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Jeodezi Fotoğrametri Mühendisliği Bölümü’nden Harita ve Kadastro Mühendisi unvanı ile mezun oldu. Çeşitli kurumlarda mühendis unvanı ile görev yaptı. Sakarya’da Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik bürosu faaliyetlerini yürüttü.
Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Deverenli, Şubat 2018 tarihinden beri Sakarya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Atilla Aydoğan kimdir?
1986 yılında Düzce’ de doğdu. 2002 Yılında Düzce Endüstri Meslek Lisesi Harita Kadastro Bölümden mezun olup aynı yıl başladığı Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Harita ve Kadastro Bölümünden de 2004 yılında mezun oldu. 2004-2007 yılları arasında Gümüşova-Gerede Otoyolu Projesinde farklı alanlarda görevler yaptı. 2007-2010 yılları arası Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliğini tamamladı.

2010-2012 yılları arası yurtiçi ve yurtdışında inşaat sektöründe çeşitli projelerde görevler almıştır. 2012 yılında Askerliğini tamamlamış olup ardından 6 yıl Gümüşova Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. 2018 yılından beri İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı'nda görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babası olan Atilla Aydoğan, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 21:15
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan Sarıca
Ayhan Sarıca - 2 ay Önce

Kim hangi pozisyona gelirse gelsin, elinizi çabuk tutun.
Biran evvel Planlamanızı tamamlayıp, Yenikentin 7 mahallesinin tamamını imar'a açın.
Yenikent; Sakarya nın devlet kurumlarının merkezi haline getirilmeli.
Büyükşehir belediye binası dahil, tüm devlet kurumları Valilik binasında olduğu gibi Yenikent'e taşınmalı.
Yenikent haricinde Adapazarı merkezde yüksek katlı bina için izin verilmemeli.
Üniversite yurtları, gibi yoğunluk oluşturacak binalar Aşırlar gibi zemini sağlam olan arazilere taşınmalı.
Kentsel dönüşüm aldatmacası ve binalara yapılacak makyajlarla kalıcı çözümler üretilemez.
Serdivan'ın yamaçları da yine deprem nedenli riskler taşıyor.
Saygılar