Büyükşehir'in iki projesine MARKA desteği

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Seracılık Mükemmeliyet Merkezi ile Çocuk Akademisi projeleri MARKA'nın 2020 yatırım planlamasına dahil oldu

Büyükşehir'in iki projesine MARKA desteği

2 PROJEYE MARKA DESTEĞİ
MARKA toplantısının ardından değerlendirmelerini paylaşan Başkan Ekrem Yüce, “Seracılık Merkezi ile Çocuk Akademisi projelerimizin 2020 yatırım planına dahil edilerek, destek kapsamına alınması kararlaştırıldı” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Yönetim Kurulu’nun Kocaeli’de gerçekleştirdiği toplantıya katıldı. 2020 yatırım planlamasının yapıldığı toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin Sakarya’da gerçekleştireceği yatırımlara ilişkin de gelişmeler yaşandı. Seracılık Mükemmeliyet Merkezi ile Çocuk Akademisi projelerinin destek kapsamına alınması masaya yatırıldı. Başkan Ekrem Yüce, yaptığı değerlendirmede destek kapsamına alınan çalışmaların Sakarya’ya büyük değer katacağını söyledi. Başkan Yüce, “Çalışmalar MARKA tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza sunulacak ve sonucunda destek kapsamına alınacak. Kalkınma ajansımızın 2020 yatırım planına dahil edilen projelerimizi merkezi hükümetimizin destekleri ile hızla şehrimize kazandırmak istiyoruz. Rabbim şehrimiz için hayırlı sonuçların oluşmasını nasip etsin” dedi.
ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUKLAR
Şehre değer katacak çalışmalar ile vatandaşlara dokunacaklarını ifade eden Başkan Yüce, “Tüm çabamız Sakarya’nın geleceğinde iz bırakmak ve hayırla anılmak. Bu doğrultuda çalışıyoruz. MARKA 2020 yatırım planına alınan Çocuk Akademisi ile geleceğimiz olan çocuklarımıza en büyük çalışmamız olacak. Üstün zekalı ve yetenekli öğrencilerin desteklenmesi ve ihtiyacı olan özel eğitimi almasını sağlayacağız. Seracılık Mükemmeliyet Merkezi şehrimizin tarım konusunda iddiasını kuvvetlendirecek, üreticimize katkı sunacaktır” dedi.
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER