Büyükşehir meclisinde gergin anlar! 

Büyükşehir Belediye meclisinde komisyon üyelerinin seçildiği sırada AKP ile muhalefet meclis üyeleri arasında tartışma yaşandı. Başkan Ekrem Yüce de bir ara sesini yükseltti 

Büyükşehir meclisinde gergin anlar! 

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisinin Temmuz ayı olağan toplantısında komisyon üyelerinin belirlendiği gündem maddesinde tansiyon yükseldi. 

MUHALEFET KOMİSYONA GİRMEK İSTEDİ 
Belediyenin mali durumunu denetleyen Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği seçimlerinde CHP'li meclis üyesi Şaban Koludra, komisyon üyelerinin sayısının 9'a çıkartılarak muhalefete de yer verilmesi gerektiğini söyledi. 
İyi Partili meclis üyeleri Ahmet Özbudak, Başkan Yüce'nin bu konuda kendilerine daha önce söz verdiğini söyleyerek komisyonda muhalefete de yer verilmesini istedi. 

AKP grup sözcüsü Necdet Tömekçe bunun üzerine yasalarda olmayan düzenlemenin yapılamayacağını söyledi. 

KOLUDRA'DAN SU FATURALARI GÖNDERMESİ
CHP'li Şaban Koludra ise, bunun üzerine söz alarak "Sayın sözcü diyor ki yasal olmayan bir şeyi nasıl istersiniz? Yasal olmayan bir şekilde bu şehirde vatandaştan para alınıyor. Grup sözcüsü olarak niye itiraz etmiyorsunuz? Su faturaları haksız ücret uygulanıyor. Yasal değil" dedi. 

Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "Burası Sakarya Büyükşehir Belediyesi. Olamaz. Ben müsade etmem ona. Kusura bakmayın. Tamam, sözlerinizden katkı alıyoruz, notlar alıyoruz. Ama böyle bir... Arkadaşlar oylarınıza sunuyorum. Böyle bir şeyi kabul ediyor musunuz?" ifadelerini kullandı. 

KOMİSYON ÜYELERİ CUMHUR İTTİFAKINDAN
Muhalefetin teklifi AKP ve MHP'nin oluşturduğu cumhur ittifakının oylarıyla reddedildi. Daha sonra yapılan komisyon üyeliği seçiminde ise Plan ve Bütçe Komisyonu üyeleriklerine AKP'den Cemil Kocacık, Rahmi Şengül, Metin Atalay, Halim Kırkış, Recep Boğaz, Yakup Ayar ve MHP'den Mehmet İr seçildi. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 16:50
YORUM EKLE