Büyükşehir Meclisi'nden geçti! Tam 92 milyon TL...

Büyükşehir Belediyesi'nin asfalt, ulaşım ve SASKİ yatırımlarında kullanılmak üzere yaklaşık 92 Milyon liralık kredi kullanımına ilişkin Ekrem Yüce'ye yetki verilmesine ilişkin talepler oy çokluğuyla kabul edildi

Büyükşehir Meclisi'nden geçti! Tam 92 milyon TL...

sakaryayenihaber.com-

Serkan OK-Şevval GEÇİN'in haberi

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisinin Mart ayı olağan toplantısı, SBB Başkanı Ekrem Yüce'nin şehir dışında olması sebebiyle Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç'ın yönetiminde gerçekleşti. Meclis gündeminin en önemli maddeleri ise Büyükşehir ve SASKİ'nin yatırımları için istenen borçlanma yetkileri oldu. 

ASFALT İÇİN 30 MİLYON 
Gündem maddesinin 36. maddesine göre, köyden mahalleye dönüşen 6 ilçedeki 428 köyün yollarının tamir ve yeni asfaltı için kredi talebine ilişkindi. Toplam 2 bin 36 kilometrelik yolun asfaltı ve tamiri için İller Bankası'ndan 30 milyon lira kredi kullanılması için Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verilmesi istendi. 

SASKİ İNŞAATLARI İÇİN 20 MİLYON
Gündemin 38. maddesinde ise SASKİ'nin çeşitli inşaat işlerinde kullanılmak üzere İller Bankası'ndan 20 milyon lira kredi kullanılmasına yönelik Belediye Başkanına yetki verilmesi vardı. 

SASKİ TESİSLERİ İÇİN 8 MİLYON 
39. gündem maddesinde yine SASKİ'nin çeşitli tesislerinin rehabilitasyonu ve Hızılilyas Arıtma Tesisinde kullanılacak muhtelif malzeme alımı için 8 milyon lira İller Bankasından kredi kullanılması yer aldı. 

DEZENFEKSİYON SİSTEMİ İÇİN 4 MİLYON 750 BİN 
Gündemin 40. maddesinde SASKİ'ye ait Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi UV dezenfeksiyon sistemi alımı için İller  Bankası'ndan 4 milyon 750 bin lira kredi kullanılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi vardı. 

TEFRİŞAT MALZEMELERİ İÇİN 4 MİLYON LİRA
41. gündem maddesinde SASKİ'nin inşa ettiği Su ve Atıksu Kontrol Laboratuvarının iş tefrişat malzemele alımı için gereken 4 milyon lira kredinin İller Bankası'ndan alınması için Belediye Başkanına yetki verilmesi istendi. 

İŞ MAKİNELERİ VE OTOBÜSLER İÇİN 25 MİLYON 
Son olarak gündemin 42. maddesinde; bordür, asfalt, beton baskı ve kaldırım yapımı ile, 1 tane ekskavatör, 3 tane greyder, 2 tane yükleyici, 2 tane yama silindiri, 1 tane toprak silindiri, 3 tane damperli kamyon ve 20 adet belediye otobüsü alımı için İller Bankasından 25 Milyon lira kredi kullanılması için belediye başkanına yetki istendi. 

OY ÇOKLUĞUYLA KABUL 
İller Bankası'ndan toplam yaklaşık 92 Milyon liralık kredi kullanımı için Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye yetki verilmesini içeren gündem maddeleri, CHP'li iki meclis üyesi dışındaki üyelerin kabulüyle oy çokluğuyla kabul edildi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 16:08
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yazlik
Yazlik - 11 ay Önce

Yazlik yoludabu asfalta dahildir umarim. 500bin liraya evler satiliyor yollar yillardir berbat