Büyükşehir o tesisi yeniden faaliyete geçirecek 

Büyükşehir Belediyesi, kendi dolgu malzemesini üretmek için yıllardır atıl olan tesisi faaliyete geçirecek. Bu tesis için bir iş adamı kırma eleme tesisi hibe etti...

Büyükşehir o tesisi yeniden faaliyete geçirecek 

sakaryayenihaber.com - 
Adapazarı Taşkısığı Mahallesi'ndeki taş ocakları ile kırma eleme tesislerinden biri iş adamı Raşit Dünya tarafından işletiliyordu. Bir süre önce Dünya'nın ruhsatının iptal edilmesiyle boşalan tesisin kullanılması için Sakarya Büyükşehir Belediyesi (SBB) harekete geçti. 

Büyükşehir, kırma eleme tesisinde mevcut olan malzemenin kullanılması için Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ile Sakarya Valiliği-Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’ ndan gerekli izinler alarak ÇED (Çevresel Etki Değğerlendirme) süreci başlattı. 

İŞ ADAMINDAN HİBE 

Yapılması planlanan faaliyette kırma eleme tesisi 2,42 hektarlık (24296,29 m2) projeye konu alanda hali hazırda kurulu bulunurken, Büyükşehir Belediyesi'ne Halim Yıldırım isimli bir iş adamı tarafından da seyyar kırma eleme tesisi hibe edildi. 

DOLGU MALZEMESİ 
Büyükşehir Belediyesi, bu tesisteki mevcut malzemeleri ve belediyenin yol çalışmaları sırasında çıkacak olan malzemelerin kırma eleme tesisinden geçirilerek yeniden yol bakım-onarım ve altyapı çalışmalarında kullanılması hedefleniyor. 
ÇED başvurusunda, tesisteki çalışmaların ticarete konu edilmeyeceği, tamamının kamu yararı kapsamında kullanılacağı bilgisine yer verildi. Kaan GÜMÜŞEL  
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 16:05
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER