BÜYÜKŞEHİRDEN MUTLU EVLİLİK ATÖLYESİ

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından aile hayatının korunması amacıyla ‘Mutlu Evlilik Atölyesi’ hayata geçiriliyor.

BÜYÜKŞEHİRDEN MUTLU EVLİLİK ATÖLYESİ

 Bu kapsamda 5 hafta boyunca uzman kişiler tarafından mutlu bir yuva kurmak isteyen aileler kurslara bekleniyor. Başvurular bugün başlayacak ve 19 Nisan Cuma gününe kadar devam edecek.
TOPLUMUN ÇEKİRDEĞİ
Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Kendisiyle barışık, mutlu olan ve mutlu edebilen, kendine ve topluma faydalı bireylerin temeli ailede atılır.  Ailenin bu kadar önemli oluğu günümüzde ne yazık ki evlilik oranları düşmekte, boşanma oranları da artmaktadır. Bu durum, aile kurumunun desteklenmesine yönelik projelerin üretilmesinin gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır. Bu düşüncelerle hayata geçirdiğimiz, “Mutlu evlilik Atölyesi” kapsamında sağlıklı bir aile yapısının oluşturulması konusunda eğitimler verilecektir. Beş hafta sürecek eğitimler kapsamında, Çiftler arası iletişim, Bütçe yönetimi, Akrabalık ilişkileri, dinimizde evlilik hayatı, öfke kontrolü, kendini ve eşini tanıma, evlilikte çatışmaya sebep olan gerçekler, evlilikte çatışmaları sonlandırma biçimleri, kadın ve erkek psikolojisi, gibi konular işlenecek. Mutlu ve sağlıklı bir yuva kurmayı hayal eden tüm yeni evli ve evlenecek gençlerimizi Sosyal Gelişim Merkezimize bekliyoruz” sözlerine yer verdi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER