Büyükşehir'e yeni bir isim!

Büyükşehir'e yeni bir isim!

Büyükşehir'e yeni bir isim!

AKP Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) Büyükşehir Belediyelerinden 5'inde aynı isimlerle yola devam kararı benimsenirken, Sakarya ve Erzurum'da ise yeni isimlerle yola çıkılması görüşü ağırlık kazandı.

Açıklamalar temkinli
AKP MYK, Başbakan Tayyip Erdoğan Başkanlığında yaptığı toplantıda, ağırlıklı olarak yerel seçimleri ele aldı. Öncelikle AKP'nin elinde bulunan 12 Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yapılan temayül ve anketler değerlendirildi. Başbakan Erdoğan, bu illerle ilgili isim bazında görüş beyan etmekten kaçındı.

Kocaeli'de devam kararı
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile yola devam edilmesi benimsedi.

Ankara sürprizi
Toplantıda Ankara sonuçları da ele alındı. MYK, Ankara Başta olmak üzere, Bursa, Adana, Gaziantep, Samsun, Ankara illerinde ise anket çalışmalarının sürdürülmesi görüşü ağırlık kazandı. Sakarya ve Erzurum'da ise yeni isimlerle yola çıkılması görüşü ağırlık kazandı. (SABAH)

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE