Büyükşehirin yeni hizmet binası için önemli adım

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin yeni binasının yapılacağı konuşulan bölgeyle ilgili önemli bir kamulaştırma kararı alındı.

Büyükşehirin yeni hizmet binası için önemli adım

17 Ağustos 1999 depreminden bu yana eski Merkez Atatürk Okulu binasında hizmet veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binasının, yeni bir bina yapılarak buraya taşınması uzun yıllardır konuşuluyor. 

TEKNİK BİRİMLER

Yeni bina için; daha önce İtfaiye Daire Başkanlığı'nın, şimdi ise SASKİ teknik birimlerinin bulunduğu yer öne çıkıyor. Eski SBB Başkanı Zeki Toçoğlu döneminde buraya ilişkin proje dahi hazırlansa da bir adım atılmamıştı. 

ENCÜMEN KARAR ALDI

Büyükşehir Belediyesi Encümeni, Salı günü SBB Başkanı Ekrem Yüce başkanlığında toplandı. Toplantıda, teknik birimler arsasının hemen bitişiğindeki 5 bin 159 metrekare yüzölçümüne sahip tarla niteliğindeki arsanın kamulaştırılması kararı alındı. 

5 MİLYON 550 BİN LİRA 

Arsa sahibi, 3 kişiye toplam 5 Milyon 550 bin lira ödenerek kamulaştırma yapılmasına dair karar Encümen tarafından oy birliğiyle kabul edilerek İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığına gönderildi. Yeni binanın teknik birimler ve yeni kamulaştırılacak arsada yapılmasına artık kesin gözüyle bakılıyor. Kaan GÜMÜŞEL 

banner3
YORUM EKLE