Cami imamının "camiye girmesi yasaklandı" iddiası!

Erenler'de bulunan bir camide görevli cami imamının Müftülük tarafından camiye girilmesinin yasaklandığı iddia edildi.

Cami imamının "camiye girmesi yasaklandı" iddiası!

sakaryayenihaber.com

İddiaya göre, Erenler Yeşiltepe Mahallesi'nde bulunan Hz. Ömer Camii'nin imamı Muhammet Koral 5 ay önce, Sakarya Üniversitesi Kampüs Camii'nde görevlendirildi. Bu atamanın zoraki bir şekilde yapıldığı öne sürüldü. Yaşanan bazı gelişmelerin ardından Koral hakkında iki kez soruşturma açıldığı ve Koral'ın camiye girişinin yasaklandığı söylendi.

Konuyla ilgili Hz. Ömer Camii ve Kur'an Kursu adlı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Camimizde yaşanan durumlarla ilgili sizleri bilgilendirme gereği hasıl oldu.Bildiğiniz üzere Camimizin İmamı Muhammet Koral Hocamız Sakarya Üniversitesi Kampüs camisine beş ay önce görevlendirilmişti.Bu görevlendirme hocamızın isteği dışında zoraki bir görevlendirmeydi buna rağmen hocamız camide gerginlik yaşanmaması adına sessiz kalmasına rağmen Dernek başkanı ve yanındakilerin iftiraları sebebi ile hocamıza soruşturma açılmış bütün baskılara rağmen soruşturma hocamızın lehine sonuçlanmıştır. Buradan bir sonuç çıkmayınca bu sefer de müftülük hocamızın kendi isteğiyle başka camiye gitmesi için baskı yapmış hocamız boyun eğmeyince bu sefer aynı iftiralarla il müftülüğünce ikinci soruşturma açılmış ve hala devam etmektedir.
Son olarak beş aydır camiye girmeyen hocamız cemaatiyle beraber olmak adına regaib kandili sabahında sabah namazı kıldırınca dernek başkanı ve vekaleten camimizin imamlığını yapan mevlüd hoca tarafından müftülüğe şikayet edilmiş ve kadrosu ve evi hala camimizde olmasına rağmen hukuksuz bir yazı ile hocamızın camiye girmesi yasaklanmıştır. Hocamız neden camiye hiç gelmiyor diyen cemaatimizin bilgilerine"

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 18:21
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Las palmas
Las palmas - 11 ay Önce

Hocalara verilen maaşlar haramdır
Bedavadan maas alıyorlar

Mehmet Derman
Mehmet Derman - 11 ay Önce

15 temmuzda görev yaptığı camide sela okunmasın diye cihazın kablosunu çeken imamdan bahsediyorsunuz hala diyanette ne işi var anlaşılması zor. Üç beş SP li ile hareket ediyor

çürükler
çürükler - 11 ay Önce

Hep söylüyorum çürüdü insanımız, çürüdü.
Önce imamları siyasal İslamın kölesi haline getirdiler onlarda buna hazırdı.şimdi itiraz ediyorlar. Önce kölelikten istifa edeceksin sonra İslamın imamı olacaksın. başka kurtuluşunuz yok... çürüdü insanlık çürüdü

Ahmet
Ahmet - 11 ay Önce

Bazı şeyler dışarıdan göründüğü gibi değildir. Bilip bilmeden kul hakkına girmeye ne kadar meyilli insanlar..!