Camide kısa süreli karantina

Son zamanlarda artan koronavirüs salgını, Karasu’da bir camiye de bulaştı. Din görevlisinin testinin pozitif çıkması paniğe neden oldu. Cami, kısa süreli karantinaya alınarak dezenfekte edildi. Müftü Günay, hizmette aksaklık olmadığını, tüm önlemleri aldıklarını belirtti.

Camide kısa süreli karantina

sakaryayenihaber.com – Nevtan ANGÜN

Karasu Aziziye Sahil Camii’nde bir personel, rahatsızlanarak Aile Sağlık Merkezi’ne gitmesi üzerine şüpheler sonucunda Karasu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Hastanede yapılan koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından cami personeli, evinde karantinaya alındı.

Pozitif vakanın ortaya çıkmasının ardından Aziziye Sahil Camii kısa süreli karantinaya alınarak Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü tarafından dezenfekte edilerek tekrar ibadete açıldı. Karasu İlçe Müftüsü Bektaş Günay, olaya ilişkin açıklama yaptı.

“Hocamız ile görüşmeyi yaptım. Durumu şu anda iyi. Evinde tedavi görüyor” diyen Müftü Günay, “Hocamızın testinin pozitif çıkmasının ardından Karasu Belediyesi ile koordineli çalışarak camimizin her yerini hemen dezenfekte ettik. Gerekli tüm önlemlerimizi aldık ve bir hocamızı oraya görevlendirerek tekrar ibadete açtık. Bu süreç içerisinde vakit namazlarında hiçbir aksaklık yaşanmadı. Bugün Cuma namazı da kılındı” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 22:55
banner3
YORUM EKLE