Cankurtaranlar o tarihte göreve başlayacak! 

Koronavirüs salgınında normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte Karasu, Kocaali ve Kaynarca'daki sahiller dolmaya başlarken cankurtaranların ne zaman göreve başlayacağı da belli oldu 

Cankurtaranlar o tarihte göreve başlayacak! 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi (SBB) İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı cankurtaranlar 15 Haziran’dan itibaren faaliyete başlayacak.
Dünya’yı saran koronavirüs kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı ilk hafta sonunda vatandaşlar sahillere ve denize akın etti. Sakarya’da çok sayıda vatandaş Karasu’da denize girdi. Karasu'da denize giren çok sayıda vatandaş boğulma tehlikesi geçirmiş, 2 yabancı uyruklu genç ise boğularak hayatını kaybetmişti. Yaşanan boğulma olayı sonrasında cankurtaranların görev yapıp yapmayacağı sorusu akıllara takıldı. 

15 Haziran’da faaliyete başlayacak olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı cankurtaran ekipleri Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde görev yapacak.

Ekipler, 61 personel, 40 cankurtaran kulesi, 7 jetski ve 2 zodyak botu ile vatandaşların sahil hattında güvenliğini sağlayacak.

İhlas Haber Ajansı

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat GÜLER
Murat GÜLER - 4 ay Önce

Cankurtaranlarin faaliyete baslamalarinin bu.kadar geciktirilmesini büyükşehir belediyesinin ihmalidir.

SIRADAKİ HABER