Çark Caddesi için flaş talep

CADDER, Çark Caddesi’nin Adapazarı ilçe sınırlarında son bulmasını talep ederek Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe verdi.

Çark Caddesi için flaş talep

sakaryayenihaber.com*

CADDER, Çark Caddesi’nin Adapazarı ilçe sınırlarında son bulmasını talep ederek Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe verdi.

CADDER konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İlimiz Sakarya’da bulunan, marka cadde haline dönüşen Çark Caddesi’nin sınırlarının güncellenerek yeniden belirlenmesi gerekmektedir. Çark Caddesi’nin şuan itibari ile bir bölümü Adapazarı ilçemizde, bir bölümü ise Serdivan ilçemizde bulunmaktadır. Aynı caddenin iki ayrı ilçe sınırlarında olması, beraberinde bazı sorunlar getirmektedir.

Çark Caddesi’nin Adapazarı ilçesinde bulunan kısmının bir bölümü, trafiğe kapalı alan olup, sadece yayalara açıktır. Bu kapalı alan şehirdeki perakende ticaretin merkezi olma özelliği taşımaktadır. Bununla beraber sosyal kültürel etkinliklerin birçoğu vatandaşlarımız tarafından bu caddede yapılmakta olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Çark Caddesi sınırlarının bir bölümünün Serdivan sınırlarına içinde olduğu, vatandaşlarımızın çoğunluğu tarafından bilinmemektedir. Hatta sadece kapalı alanın Çark Caddesi olarak bilindiği bizler CADDER olarak tespit edilmiştir. Bu tarzda markalaşmış olan caddelerin sorun ve çözümleri de ayrı bir program da ele alınması kaçınılmaz bir gerçektir.

 Serdivan ilçesindeki Çark Cadde kısmında gerçekleşen olumsuz bir olayın, haberciler tarafından ele alındığında Çark Caddesi ismi manşet oluşturmaktadır. Bu manşeti okuyan vatandaşlarımızın ve bizlerin, ilk aklına gelen yer ise, trafiğe kapalı alan olmaktadır. Algılarda oluşan yanlışlık, yoğunluğun olduğu, trafiğe kapalı alana negatif etki yapmaktadır. Özenle ve büyük uğraşlarla, sağlanmaya çalışılan, asayiş ve kurumsal hizmetlere sekte vurduğu gibi, burada görev yapan kolluk kuvvetlerinin emeklerine gölge düşürmektedir. Bizlerin bu duruma göz yumması mümkün değildir. Bu konuda bir an önce bir düzenleme yapılması, Çark Caddesi sınırlarının Adapazarı ilçesi sınırında son bulması gerektiği Büyükşehir Belediye’mizden talebimizdir.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 17:03
banner3
YORUM EKLE