Çark Caddesi'nde fiyatlar uçtu!

CADDER Başkanı Kemal Turgaç, caddede yeni dükkan açmak isteyen işletmelerin ruhsatlarının meclis tarafından verilmesini isteyerek, “Yüksek kirayla dükkan tutuyorlar, 3 ay sonra gidiyorlar. Böylece kira fiyatlarında anormallik yaşanıyor” dedi.

Çark Caddesi'nde fiyatlar uçtu!

Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği Başkanı Kemal Turgaç, caddedeki ruhsatların belediye meclisleri tarafından verilmesini istedi. Caddede bazı firmaların yüksek fiyatla dükkan kiraladıklarını belirterek, “Dışarıdan geliyorlar ve 3 ay sonra kapatıp gidiyorlar. Yüksek tuttukları kiralar aynı seviyede kalıyor ve otomatik olarak yüksek seviyeye çıkıyor. Bence Çark Caddesi’nin acilen korunma altına alınması lazım. Çark Caddesindeki ruhsatların meclis kararıyla verilmesi gerekir. Buradaki sektör dağılımı bozulursa bir daha bunu kimse geriye getiremez” söyledi. 
YÖNETMELİK VURGUSU
Turgaç, “Ruhsat yönetmeliğinde düzenleme olmadığı için meclis kararıyla verilirse o zaman bu şehrin meclisi Çark Caddesinde doğru dizayn edebildiği bir çarşısı olur. Ruhsat belediyenin denetiminde. Eğer ki doğru şekilde sektör dağılımda ruhsatlandırma yapılırsa kiralar da anormal şişmez ve yüksek kiralar ortadan kalkmaz. 5 ayakkabı mağazası veya dükkânı varsa 6. dükkânın açılmasına meclis karar versin. Meclis karar verirse saygı duyarım. Birileri kalkıp burada hem yanlış kiraya tutacak hem fiyat rekabeti yaparsa büyük sorun olur” ifadelerini kullandı. 
Serkan OK

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 10:56
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 ay Önce

Allah yardimciniz olsun esnafın işi zor

SIRADAKİ HABER