Çark Caddesi'nin kanayan yarası: Çocuk dilenciler!

Çark Caddesi'ndeki çocuk dilencilerin sayısının giderek artması esnaf ve vatandaşın tepkisini çekiyor... 

Çark Caddesi'nin kanayan yarası: Çocuk dilenciler!

sakaryayenihaber.com -

Sakarya şehir merkezinin en işlek caddesi Çark Caddesi'ndeki dilenci sorunu bir türlü çözülemiyor.  Son yıllarda caddenin hemen her köşe başında çocuk yaştaki dilencilerin sayısı giderek artarken duruma esnaf tepki gösterdi.  Çark Caddesi Esnaf ve İşadamları Derneği, bir açıklama yayınlayarak caddede yaşananları gözler önüne sererken yetkililerden gerekenlerin yapılmasını istedi. 

İşte cadde esnafının anlatımıyla çocuk dilenci sorunu: 


Son zamanlarda Çark Caddesi'nde çocuk dilencilerin arttığını gözlemliyoruz. Bu sorun her geçen gün artmaya ve ciddi büyük bir sorun haline gelmeye doğru gidiyor. Bu sorundan esnaf ve müşterilerin homurdanması her geçen gün artıyor. Problem çocuklarla ilgili olduğu İçin caddede bulunan görevli memur arkadaşlar da gayretleri olmasına rağmen çözüm noktasında çaresiz kalıyorlar. Çünkü çocuklara müdahale edebilmeleri için özel bir ekipe ihtiyaç söz konusu olduğunu söylüyorlar.

SUİSTİMAL

Bu durumun farkında olan çocuk ve aileleri de suistimale devam ediyorlar. Aslında bu sorun yaşadığımız şu pandemi sürecinde başka bir ehemmiyet taşıyor. Çünkü caddede dilenen çocuklar hem maske takmıyorlar hem de bir çok kişiyle temasta bulunuyorlar.

Bu çocukların yaşları ilkokul seviyesinde. Hemen hemen her gün aynı çocuklar olduğuda görünen ve bilinen bir gerçek. Gerçekten çok üzüntü verici bir konu düşünsenize şehrin en önemli caddesinde dinlendirerek bir çocuk istismarı her gün ceryan etmekteve bizler de dahil hiçbir yetkili kurum bir şey yapamıyor. Bizler bu sebepten dolayı bu konuyu gündeme getirmeyi bir görev bildik. İnşallah en kısa zamanda kalıcı bir çözüm bulunur. Ve şehrimizin en önemli bir sorunu çözülmüş olur. Bu durum çark caddemize yakışmıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2020, 15:38
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER