ÇARK CADDESİ'NİN 
SORUNLARI BÜYÜK

CADDER Başkanı Kemal Turgaç, şehrin en büyük marka değeri olan Çark Caddesinde sorunların çözülmesi için yerel yöneticilere çağrıda bulunarak, “Cadde trafiğe kapalı olduğu saatlerde bisiklet ve motosiklet gibi araçların işgaline uğruyor” dedi.

ÇARK CADDESİ'NİN 
SORUNLARI BÜYÜK

Çark Caddesi Ramazan Bayramında adeta doldu taştı.  Bayram hareketliliğin esnafı memnu ettiğini belirten Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği (CADDER) Başkanı Kemal Turgaç, buna karşılık belli başlı sorunlar olduğunu ifade ederek yerel yöneticilere mesaj verdi. “Çark Caddesi şehrin en büyük AVM’si” diyen Turgaç, ticaretin kalbinin de burada attığını ifade etti.

SORUNLAR VAR
Çark Caddesi’nin trafiğe kapalı olduğu saatlerde bisiklet ve motosiklet gibi araçların işgaline uğradığını anlatan Turgaç, “Bu araçların caddeye girişi mutlaka engellenmeli. Hem esnaf hem de müşteriler çok rahatsız. Daha önce defalarca ifade etmemize rağmen bu konuda gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz” ifadelerine yer verdi.
DİLENCİ İZDİHAMI
Kemal Turgaç, caddeyi mesken edinen işportacı ve dilenciler nedeniyle de halkın ve esnafların rahatsız olduğunu dile getirerek, “Caddemizde adeta dilenci izdihamı yaşanıyor. Her köşe başını tutmuş durumdalar. Bunun dışında işportacı dediğimiz seyyar satıcılar zorla satış yapmaya çalışarak özellikle bayanları rahatsız ediyorlar. Biz cadde esnafları olarak bu sorunların bir an önce giderilmesini istiyoruz” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER