Çarşamba pazarı haftalar sonra bu şartlarla açılacak!

Erenler'de koronavirüs tedbirleri sebebiyle haftalardır açılmayan Çarşamba pazarının kumaş bölümü yarın bu önlemlerle açılacak

Çarşamba pazarı haftalar sonra bu şartlarla açılacak!

Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, 13 Mayıs Çarşamba gününden itibaren Çarşamba Pazarı’nın meyve-sebze ve giyim kısımlarında geçici olarak sadece Sakarya da ikamet eden yerel esnaf tarafından kurulan tezgahlar ile hizmet verileceğini ifade etti.
Erenler’de Çarşamba günleri kurulan ve Covid-19 tedbirleri kapsamında geçici olarak açılmayan Çarşamba Pazarı bu hafta açılıyor. 13 Mayıs Çarşamba gününden itibaren alınacak sıkı tedbir ve önlemler ile pazarın açılacağını ifaden eden Erenler Belediye Başkan Fevzi Kılıç, “İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karara göre meyve-sebze ve giyim pazarında geçici olarak sadece Sakarya da ikamet eden yerel esnafımız tarafından kurulan tezgahlar ile hizmet verilecek. Aynı zamanda tezgahlar arasında 2,5-3 metre mesafe olacak.” dedi. 
ÖNLEMLER ALINACAK
Başkan Kılıç, “Pazara giriş noktaları Belediyemiz Zabıta ekipleri ve Polis Ekipleri tarafından kurulan barikatlar ile sağlanacak ve maskesiz vatandaşların geçişine izin verilmeyecek, kendilerine maske temin edilecek. Aynı zamanda Pazar yerine girecek olan vatandaşların ateşi olup olmadığı kontrol edilecek. Pazarcı esnafımızın ve vatandaşlarımızın sosyal mesafe kuralı başta olmak üzere tüm tedbirlere uymaları büyük önem arz ediyor” dedi. 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Merziye Yuvacı Mavituna
Merziye Yuvacı Mavituna - 6 ay Önce

Bukadar cahil bolluğunda bir çarşamba pazarı eksikti yuh olsun bu halka sorumsuzlar kül hakimi helal etmiyorum

Es
Es - 6 ay Önce

büyük sorumsuzluk var bir ay daha avm,ler pazar,larkapalı kalsayfi insanlar ölürmüydü büyük yanlis yapiliyor

SIRADAKİ HABER