ÇARŞI YIKILSIN AVM YAPILSIN

Kapalıçarşı’yı Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Suat Çavdaroğlu, çarşının yıkılarak yerine AVM yapılması için bayram sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’tla görüşeceklerini belirterek, “Esnafın yüzde 70’inin mutabakatı gerekli”dedi

ÇARŞI YIKILSIN AVM YAPILSIN

İlimizin ticaretinde bir dönem önemli yer tutan Tarihi Kapalı Çarşı’da dükkanlar her geçen gün boşalıyor. Vatandaşlar tarafından eskisi kadar rağbet görmeyen çarşıda esnaf dükkanını ya kiraya veriyor ya da satılığa çıkarıyor. Esnaf bugüne kadar çarşının modernizasyon için verilen sözlerin tutulmamasından şikayetçi.
DÜKKANLAR KAPANIYOR
Yerel yöneticilerin sadece seçim öncesi kendilerini ziyaret ettiğini söyleyen esnaf, “Sadece seçim öncesi akıllarına geliyoruz. Pek çok esnaf arkadaşlımız işlerini yürütemeyerek dükkanlarını kapatıyor. Bunun vebalini kimse kaldıramaz. Dükkanların modernizasyonuyla ilgili olarak geçmişte bir AVM projesi vardı. Ancak kendi içimizde de bazı arkadaşlarımız rahatlarının bozulmamasını isteyerek projeye karşı çıktı. Çarşının bir an önce bakıma alınarak elden geçirilmesi lazım” dedi.
‘GÜZEL ŞEYLER OLACAK’
Kapalıçarşı’yı Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Suat Çavdaroğlu son genel kurulda çarşıyla ilgili acil çözüm üretmek üzere 8 kişilik bir komisyon kurduklarını söyleyerek, “Büyükşehir Belediye Başkanımızdan randevu aldık. İnşallah bayramdan sonra kendisiyle görüşüp, fikirlerimizi sunacağız. Biz buranın komple yıkılarak, yeniden AVM tarzından yapılmasını istiyoruz. Belediye de buna sıcak bakıyor ancak binanın yıkılarak yerine inşaat yapılabilmesi için en az yüzde 70 oranında esnafımızın projeye ‘evet’ demesi lazım. Yapılacak AVM, Kapalıçarşı’nın önünde bulanan dükkan, işyerleri ve binaları da kapsamalı.İnşallah güzel şeyler olacak” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE