Cem Uzan için yazdı: "Dönemez"

Hürriyet yazarı Nedim Şener, Türkiye'ye döneceğini açıklayan Cem Uzan hakkında mahkemelerin verdiği kararları yazdı 

Cem Uzan için yazdı: "Dönemez"

Sakaryalı iş adamı ve siyasetçi Cem Uzan, uzun yıllardır hakkında açılan soruşturmalar sebebiyle gittiği Fransa'da yaşıyor.
Uzan, bir süre önce hakkındaki davaların düşeceği ve Türkiye'ye dönerek siyasete devam edeceği yönünde açıklamalar yapmıştı. 
Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Nedim Şener de bir süre önce kaleme aldığı yazıda Cem Uzan hakkındaki suçlamaları yazmıştı. 

Nedim Şener, bugünkü yazısında bir kez daha Cem Uzan'a yer verdi. 
Şener, Uzan'ın yeniden yargılanma taleplerinin red edildiğini yazdı. 
Şener'in yazısının ilgili bölümü şu şekilde: 

CEM UZAN’A BİR CEVAP DA YARGIDAN

FİRARİ Cem Uzan, sosyal medya üzerinden bir süredir Türkiye’ye döneceğini hatta Cumhurbaşkanı olacağını yazıyordu. Geçen hafta bu köşede, “Dönerse kaçırdığı paralar devlete olan borcunu, ömrü ise aldığı hapis cezalarını yatmaya yetmez” diye yazmıştım. Çünkü Cem Uzan’ın TMSF’ye 5, Maliye’ye 1 milyar dolar borcu var. Bugüne kadar yargılandığı davalarda ise Yargıtay tarafından da onanmış 50 yıla yakın hapis cezası. Ayrıca hakkında 12 ayrı suçtan yakalama kararı bulunuyor. Cem Uzan dönmek için avukatlarını da görevlendirmiş, hakkındaki davaların FETÖ’den ihraç edilen savcılar tarafından açıldığını, FETÖ’cü hâkimler tarafından yargılandığını belirterek yeniden yargılanma talebinde bulunmuş. Edindiğim bilgiye göre Pamukova’daki çiftliği bastığı için üç suçtan aldığı 2’şer yıllık hapis cezaları ile ilgili yeniden yargılanma talebi mahkeme tarafından reddedilmiş. Ayrıca İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen 23 yıl hapis cezası ile ilgili yargılama talebi de reddedildi.
Yakında 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği 18 yıl 5 ay hapis ve 4 milyar 400 milyon TL para cezası ile ilgili cezaya ilişkin itirazı da karara bağlanacaktır. Yani, yazdığım gibi Cem Uzan’ın “Döneceğim” diyerek yaptığı “Uzanvari bir uyanıklık”, nokta. 

Nedim Şener'in yazısının tamamını kaynağından okumak için tıklayınız

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 16:56
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilgi Sahibi
Bilgi Sahibi - 8 ay Önce

Artık gelsede bi verim katamaz
Kendisi ve ailesi sadece devletten aldiklari paralarla bir yatarim yaptilar veya banka hortumlayarak kamu zararı ugrattılar
Gelse bile mutlaka yargılanmalı.
Demekki fransa da parası bitmis olacakki yeniden türkiye ye göz dikti :)

Hasan k
Hasan k - 8 ay Önce

Sahtekar dönsede bu halk onu sindirmez,dönerle çayla oy toplayan bedava pringles dağıtan adam bu,mührü eline alsa ilk halkın ipini çeker

Salih
Salih - 1 ay Önce

Adamlarin barajlari telsimi starı çimento fabrikalarını .fetö akp işbirliği ile gasp edildi

SIRADAKİ HABER