Cemaatına veda etti

Akyazı Küçücek Mahallesi Merkez Camiinden 18 yıldır İmam Hatiplik yapan ve TEKDER Kurucusu Adil Yıldız, cemaatına veda etti.

Cemaatına veda etti

TEKDER Kurucusu ve Küçücek Mahallesi Merkez Camiinden 18 yıldır İmam Hatip görevini sürdüren Adil Yıldız Hoca’nın Karapürçek Ahmet Camii’ne tayini çıkması nedeniyle cemaatına veda etti. Önceki gün Akşam ve Yatsı Namazı arasında adli Yıldız hoca için veda töreni düzenlendi. Veda törenine Akyazı Müftüsü Mehmet Şenokur katıldı. Şenokur yaptığı konuşmada değerli bir meslektaşını başka bir yere gönderdiklerini ifade ederek, “Çalıştığı süre içinde önemli hizmetlere imza atan meslektaşımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
HELALLEŞTİ
Aslen Küçücekli olan Emekli Müftülerden Ragıp Güzel’de yaptığı konuşmada Adil Yıldız hocanın önemli hizmetlere imza attığını söyledi . Törende son konuşmayı Adli Yıldız yaptı. 18 yıldır elinden geldiğince bölge halkına hizmet ettiğini belirterek, “Bu süre içinde binin üzerinde talebe yetiştirdim. Bir kişi hariç herkese hakkımı helal ediyorum” dedi. Yıldız’ın konuşmalarının ardından, cami cemaatıAdil Yıldız hocaya teşekkür plaketi verdi. Veda töreni TEKDER merkez binasında verilen yemekle son buldu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER