CEMİL MERİÇ'İ KONUŞTULAR

SAÜ ile Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi ortaklığında "Kültürden İrfana Cemil Meriç" sempozyumu düzenlendi. Sempozyuma AKP Eskişehir Milletveki Nabi Avcı ve düşünür Cemil Meriç'in kızı yazar Prof. Dr. Ümit Meriç katıldı. 

CEMİL MERİÇ'İ KONUŞTULAR

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi ortaklığında "Kültürden İrfana Cemil Meriç" sempozyumu düzenlendi. Turizm ve Kültür Bakanlığı'nın "GENÇDES Projesi" kapsamında SAÜ Hukuk Fakültesi konferans salonunda düzenlenen sempozyuma AKP Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı ve düşünür Cemil Meriç'in kızı yazar Prof. Dr. Ümit Meriç katıldı.  Avcı, burada yaptığı konuşmada, bu tür toplantıların öğrenci ve katılımcılara çok fayda sağlayacağını söyledi.
ENİNE BOYUNA
Sempozyumun Cemil Meriç'i anlamak ve yaşatmak adına çok değerli olduğunu ifade eden Avcı, "Sempozyumun oturumlarında Cemil Meriç’in becerileri enine boyuna konuşulacak ben oraya girmeyeceğim. Biraz dolaylı şekilde Cemil Meriç’ten söz edeceğim. O da bir kitaba dayalı." diye konuştu. Cemil Meriç'in kızı yazar Prof.Dr. Ümit Meriç de babası hakkında katılımcılara bilgi verdi.
DÖRT OTURUM
Akademisyenlerin katıldığı sempozyum, çeşitli konu başlıklarıyla yapılan 4 oturum halinde devam etti. Sempozyumda, Cemil Meriç'in kızı yazar Prof.Dr. Ümit Meriç, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER