Cep telefonuyla kaydetti: Bu işin peşini bırakmam

Ferizli Seyifler mahallesinde bulunan Boşanan Göl Kanalı’ndan akan kimyasal atık kirliliği çevre sakinlerini tedirgin ederken tepkilerin oluşmasına yol açıyor.

Cep telefonuyla kaydetti: Bu işin peşini bırakmam

Sakarya’nın Ferizli İlçesi Seyifler Mahallesi’nden geçerek Sakarya nehrine dökülen boşanan gölü kanalına dökülen hayvansal ve kimyasal atıklar kanalları, nehri ve çevreyi kirletiyor.

Mahalle sakinlerinin ifadelerine göre gerekli birimler ve yetkililere bildirilmesine rağmen her gün kanala akıtılan atıklar nedeniyle adeta bir köpük dağı oluşuyor.

Mahalle sakinlerinden Batuhan Düm’ün açıklamasına göre “Her sabah saatlerinde bu  kirli akıntı devam ediyor. Çevre ve şehircilik orman bakanlığına şikayet dilekçemi verdim. Daha sonra Ferizli Belediyesi’ne de dilekçemi verdim. Her iki kurumda ilgili birimlere bildirdik dediler ama burası hala akmaya devam ediyor. İlgili birim kimse lütfen devreye girip bu pisliği durdursunlar.  Ben bu işin peşini bırakmayacağım” diye duruma sitem ederek çevre kirliği konusunda ciddiyetini dile getirdi.

Kanalın başlangıç çıkışı, 2. İdare Mahkemesince geçtiğimiz günlerde durdurulan Ferizli İhtisas OSB bölgesi olduğuna dikkat çeken vatandaşlar yetkilileri göreve çağırdı.

Mustafa Üstübi


Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 15:45
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
semih kaygılı
semih kaygılı - 10 ay Önce

utanmaz şerefsizler.
insanlar can derdinde
bu şerefsizler hala doğayı nasıl kirletiriz düşüncesinde
şeytan bile bunlardan çekinir

salih
salih - 10 ay Önce

nolacak canım.. fabrikadan / besi çiftliğinden yetkileye nur topu gibi bir araç gelir.. bir hafta ölü taklidi yaparlar... sonra hayat kaldığı yerden devam eder..
ne güzel diyor vatandaş, içilecek su akıyordu diye... yazık biz insanlar bu dünyayı zerre hak etmiyoruz, zaten bizede kalmayacak...

Mustafa
Mustafa - 10 ay Önce

Bu fabrikalar birilerinin yandaşlığını yaptığı sürece daha çok kimyasal atıklar suları kirletecek