ÇEROĞLU: 'NİYE ÖTELENİP DURUYOR'

CHP İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen Ada Tren’inin 17'nci hafta eyleminde, bu konunun neden ötelenip durduğu merak ettiklerini sordu

ÇEROĞLU: 'NİYE ÖTELENİP DURUYOR'

CHP İl Kadın Kolları tarafından 17 hafta önce başlatılan Ada Treni eylemi, bu hafta da devam etti.  Yapılan eylemde, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu basın açıklamasını okudu. Çeroğlu 17 haftadır tüm dünyada toplu taşımacılık anlamanda daha ekonomik ve daha konforlu olması nedeniyle raylı sisteme teşvik edildiğini vurguladı. Çeroğlu, buna rağmen tüm alt yapısı hazır Ada Tren’inin, şehir merkezine gelmemesinin nedenini sorarak, siyasilerden somut açıklama beklediklerini ifade etti.
UCUZ YOLCULUK
Çeroğlu şöyle devam etti, “İşçinin, emekçinin, esnafın ve öğrencilerin daha ucuz ve konforlu yolculuklarını sağlayın. İktidar milletvekilleri trafik incelemesinin başlatıldığını açıkladılar. Altı yıldır sorunu çözmeyen belediye başkanı  6 günde nasıl çözüm sunabilir.? Belediye de bu işlerin teknik elemanı yokmudur.? Verimli olmadığı için kaldırılan Adaray trafiğe engel değil de Ada Ekspresi mi trafiğe engel? Madem birkaç kontrol ve birkaç insan gücünün çözebileceği bir sorundu neden ötelemeye devam ediliyor” dedi.
KAKTÜS VERECEĞİZ
Neden Sakarya halkının, öğrencilerin, emeklinin, dar gelirlinin ucuz seyahat hakkı gasp edildiğinin altını çizen Çeroğlu, “ Daha öncede dediğimiz gibi biz bu eylemi yaparken hiçbir siyasi katkı, başarı ve beklenti gözetmeden Sakarya halkı adına yaptık. Haftalardır halkın haklı isteği doğrultusunda verilen emeklerin üstüne bir tuğla daha koyabildikse ne mutlu bizlere. Yine dediğimiz gibi ilk sefer buradan neşeyle uğurlayacak, gelenleri de çiçeklerimize karşılacağız. Haftalardır yaptığımız çağrıya rağmen yanımızda olmayanlarda kaktüs vererek onurlandıracağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER