CEVAT DEMİR: ASPARAGAS HABERLERE İNANMAYIN

Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Odası Başkanı Cevat Demir 2 gündür sosyal medyada konuşulan servis bekleyen çocukları kendi arabalarına bindirerek kaçırdıklarına dair yapılan asparagas haberler ile ilgili açıklamada bulundu.

CEVAT DEMİR: ASPARAGAS HABERLERE İNANMAYIN
banner24

Sakarya Otobüsçüler ve Servis Araçları Odası Başkanı Cevat Demir yaptığı açıklamada “Bu tür söylemlerin gerçeklik payı yoktur. Böyle bir durum yaşanmıştır. Hiçbir bilgi olmayan haberlerden dolayı velileri endişe içine sokmaya ve servis araçlarını zor durumda bırakmanın anlamı yoktur. Bu tür söylemler kolluk güçlerinin de denetimlerini zora sokar. Geçmişte İzmir’de ki yurt aracının içinde unutularak ölümüne sebep olan aracın servisçilikle alakası olmadığı anlaşılmıştır. Yine İstanbul Ümraniye’de okul önündeki taşeronların silahlı çatışmasından dolayı işini düzgün yapan servisçiyi zora sokmuş onları töhmet atında bırakmıştır.”  dedi.
S PLAKA HARİCİ
Bakanlığın talimatı doğrultusunda kolluk güçleri servisçiliği kayıt altına aldırarak S plaka ile taşımacılık yapan esnafı denetlerken S plakası olmayan araçların gözden kaçırılabildiğinin de atını çizen Demir “S plakası olmayan yani korsan diye tabir edilen araçların denetimleri tam anlamıyla yapılmıyor. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk ya da üzücü olayda servisçiler denetlenmiyor diye algı oluşacağından dolayı tüm S plaka servisçiler potansiyel suçlu gösterilerek zor durumda bırakılıyor. İşini düzgün yapan servisçi esnafımız ne basın ne de veliler tarafından takdir görmemekle birlikte çıkan her tatsız olayda tüm servisçilerimiz zarar görüyor”   ifadelerini kullandı. Şirin Yılmaz

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21