'ÇEVRE KONUSU İLK SIRALARDA'

SATSO Çevre Koruma Komisyonu ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Çevre, Büyükşehir olarak hassas olduğumuz konuların başında geliyor” dedi.

'ÇEVRE KONUSU İLK SIRALARDA'

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SATSO Çevre Koruma Dairesi Komisyonu ile bir araya geldi. Başkanlık makamında gerçekleştirilen buluşmada SATSO Çevre Koruma Komisyonu Başkanı Tuncer Açan ve komisyon üyeleri yer aldı.  SATSO Çevre Koruma Komisyonu Başkanı Tuncer Açan, “Komisyon olarak SATSO öncülüğünde çevre hassasiyetinin ilimizde en üst düzeyde olması için çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda SATSO paydaşlarına ziyarette bulunarak çalışmalarımız hakkında bilgi veriyoruz” dedi.
YENİ YAŞAM ALANLARI
Başkan Toçoğlu, “Sakarya; Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi; toprağın ve yeşilin şehridir. Büyükşehir Belediyesi olarak göreve başladığımız ilk günden bu yana tercihimizi doğandan, insandan, denizden ve yeşilden yana kullandık. Şehrin geleceği için yeni parklar, meydanlar ve yeşil alanlar kazandırdık. İnşa ettiğimiz yeni yaşam alanları ile vatandaşlarımızın gökyüzü ile temasının kesilmesine asla izin vermedik” dedi. 
ATIK SU KARIŞMIYOR
Toçoğlu, “SASKİ tarafından inşa edilen kanalizasyon hatları ve atıksu arıtma tesisleriyle Karadeniz’i, Sapanca Gölü’nü ve Sakarya Nehrini, gölleri ve dereleri koruma altına aldık.  2009 yılından günümüze inşa ettiğimiz 2 bin 450 kilometreyi aşan kanalizasyon hattı ile Sakarya’da su kaynaklarına atıksu karışmıyor. Kuzey sahillerimizde temizliğin sembolü Mavi bayrak dalgalanıyor. 1 yılda 45 milyon metreküp atıksu arıttık” diye belirtti. Toçoğlu şöyle devam etti “Çevre, Büyükşehir Belediyesi olarak hassas olduğumuz konuların başında gelmektedir. Çevre konusunda hep birlikte bir hassasiyet ortaya koymalıyız. Bu noktada şehrin tüm kurumlarıyla iletişim halindeyiz.”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE