ÇEVRE MÜHENDİSLERİ TEMSİLCİLİK İSTİYOR

SATSO Çevre ve Şehircilik Komisyonu ilimizde bulunan çevre mühendisleriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşan çevre mühendisleri Sakarya’da bir meslek odasına ihtiyaç duyduklarını belirtti. SATSO Başkanı Altuğ ise konunun takipçisi olacaklarını söyledi

ÇEVRE MÜHENDİSLERİ TEMSİLCİLİK İSTİYOR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çevre ve Şehircilik Komisyonu Sakarya’da bulunan çevre mühendisleri ile bir araya geldi. SATSO’da gerçekleştirilen toplantının ev sahipliğini Çevre ve Şehircilik Komisyon Başkanı Tuncer Açan ve Komisyon üyeleri gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan çevre mühendisleri Sakarya’da bir meslek odasına ihtiyaç duyduklarının altını çizerek çevre ve çevre mühendisliği konusundaki gelişmeleri tartışmaya açarak; kamuoyuna ve meslektaşların ilgisine ve bilgisine sunmak, üyelerin öğrenim sonrası gelişimleri ile ilgili çalışmalar yapmak, kurumsal ve uygulamaya yönelik olarak bilgi birikiminin artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla Çevre Mühendisleri Odası il temsilciliğinin olması gerektiğini vurguladı.
ETKİN ÇALIŞMA
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ise, “Sakarya’da oluşan çevre ile ilgili konularda daha etkili bir şekilde çalışabilmeleri için mesleki bir kuruluşun olması çevre mühendisleri renler açısından önem arz ediyor. SATSO Çevre ve Şehircilik Komisyonu’nun bu konudaki girişimlerini destekliyoruz. Sakarya’nın çevresel konuların çözümünde daha ekin olabilmesi adına bu girişimin takipçisi ve destekçisi olacağız” dedi.
İHTİYACIMIZ VAR
SATSO Çevre Komisyonu Başkanı Tuncer Açan ise, “Sakarya’mızın çevre mühendislerinin bilgi ve becerilerine her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Çevre mühendislerimizin de aynı şekilde bilgilerini toplumla paylaşabilecekleri ve mesleki problemlerini çözebilecekleri bir meslek odasına acilen ihtiyaçları olduğunu görüyoruz. Komisyon olarak desteklerimizi sürdüreceğiz. Sakarya artık kendi sorunlarını ve çözümlerini bir şehir bünyesinde çözmelidir. Bir başka meslek odasının kolu olarak faaliyet göstermesi çevre mühendislerinin etkinliğini ve sorunların çözümünü azaltmaktadır. Umuyoruz ki en kısa sürede çevre mühendislerimiz odalarını kuracaklar ve hem Sakarya’ya hem de ülkemize faydalı hizmetler üreteceklerdir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE