CHP Tank Palet için Danıştay'a başvurdu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tank Palet fabrikasının devriyle ilgili Danıştay'a iptal başvurusunda bulundu 

CHP Tank Palet için Danıştay'a başvurdu

Birgün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanlığı ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın kararlarına karşı dava açtı. 
Özkoç, Danıştay’a yaptığı başvurunun dilekçesinde, “Cumhurbaşkanlığı tarafından tesis edilen ancak yayınlanmayan, 1105 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı’nın ivedilikle yürütmesinin durdurulması ve iptaline karar verilmesi” talebine yer verdi.

"Milli güvenliğin can damarı"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da davanın takipçisi olacaklarının altını çizdi. Dilekçede, fırtına obüsü üretilen, emsalleri yalnızca Güney Kore ve ABD’de bulunan Poyraz mühimmat aracı imal eden fabrikanın önemiyle ilgili, “TSK envanterindeki tüm paletli araçların paletlerinin tasarım, imalat ve yenileştirmesini yapan fabrika Avrupa’nın en büyük optik tesislerinden birine sahip. Subay el dürbünü ve keskin nişanca el dürbünü tasarımını yapan Türkiye’nin ilk ve tek fabrikası olup milli güvenliğin can damarıdır” ifadelerine yer verildi.

1105 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı’na dayanak gösterilen kararın 481 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararlarının birbiriyle yetki yönünden çeliştiği de dilekçeye kaydedildi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 17:05
banner3
YORUM EKLE