CHP'DEN SERT TEPKİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı gerçekleştirilen saldırı sonrasında CHP Sakarya İl Başkanlığı tarafından bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamada yapılan saldırının faillerinin cezalandırılması istendi.

CHP'DEN SERT TEPKİ

CHP İl Başkanlığı tarafından AKM önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP'lilerin yanı sıra İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti temsilcileri, ADD, Eğitim Sen, İnşaat Mühendisler Odası ve çok sayıda STK temsilcisi katıldı. CHP İl Başkanı Erdoğan Isır tarafından gerçekleştirilen açıklamada Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıranlar ve saldırı sonrasında Milli Savunma Bakanının yaptığı konuşmaya tepki gösterildi
 
BÜYÜK SAYGISIZLIK

Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde Kemal Kılıçdaroğlu'na gerçekleştirilen saldırının aynı zamanda şehide ve şehit ailesine saygısızlık olduğunu belirten CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, "Ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidinin cenaze töreninde bu törene katılan tek siyasi parti Genel Başkanı, CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu saldırı aynı zamanda şehidimiz ve ailesine karşı yapılmış büyük bir saygısızlıktır” ifadelerini kullandı.
ALT YAPIYI HAZIRLADILAR
Yapılan saldırının ülkenin iç huzuruna bozmaya yönelik bir saldırı olduğunu vurgulayan Isır, “Bu bir provakasyon değildir  Kim CHP ve CHP'lileri hedef gösteriyorsa, kimler CHP'lilerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat veriyorsa, Gazi Mustafa Kemal'in ikinci büyük eseri CHP'ye kimler tehditte bulunduysa bu saldırının alt yapısını hazırlayan onlardır. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi parçalamaya çalışanlarla gazetelerde şehit cenazeleri üzerinden ayrıştırma yapanlarda aynı emperyalist güçlerin hizmetkarlarıdırlar. Aralarında açık bir amaç birliği vardır" ifadelerini kullandı.

NE ANLAMA GELİYOR?

Saldırı sonrasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın kullandığı sözleri eleştiren Isır,  "Biz bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. Türkiye'yi korku ve terör ortamına sürükleyenlere karşı durmaya devam edeceğiz. Cevaplandırılması gereken birçok soru vardır. Bu girişimin sahibi bellidir. Saldırıya seyirci kalanlar hakkında derhal işlem yapılmalı ve Ankara Valisi ile İç İşleri Bakanı daha önce sarf ettiği sözler dikkate alınarak derhal istifa etmelidirler. Milli Savunma Bakanına da bir kaç sorumuz var; Genel Başkanımızı linç etmek isteyenlerle 'O evi yakın' diyen hainlere dönerek 'Mesajlarınızı verdiniz' demek ne anlama gelmektedir?” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER