CHP'li Akbay, Paris gezisini kabul etmedi

Adapazarı Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 

CHP'li Akbay, Paris gezisini kabul etmedi

Meclis toplantısının başında, Adapazarı Belediyesi’nin yeni çalışma dönemi için belirlenen 32 projede 2019 yılı içerisindeki gelinen noktaları ve hedefleri paylaşan Başkan Mutlu Işıksu, çalışma sürecine katkı sağlayan meclis üyelerine teşekkür etti.

CHP Adapazarı Belediyesi meclis üyesi Haluk Akbay; Söz alarak, tarihten günümüze Adapazarı’nda yaşayan Dünya şampiyonu olmuş sporcuların isimlerini ve biyografilerinin resimlerinin park ve spor sahalarında kullanılmasını istedi.

Paris Gezisini Kabul Etmedi

Akbay yaptığı açıklamada, "20 Kasım’da 2020 "Dünya Çocuk Hakları Sokağı’’projesi "Çocuk Dostu Kent’’ ödülünü kazanması taktire şayan ve bizlere de onur ve gurur veren bir çalışmadır. Bu projede başta başkanımız Mutlu Işıksu olmak üzere emeği geçen tüm çalışanları kutlar ve teşekkür ederim. Sayın başkanımız nahif ve ince düşüncesi ile meclis üyelerinin de katılmasını uygun görmesi beni mutlu etti. Kendisine teşekkür ederim. Fransa’nın başkenti Paris'te verilecek bu ödülü almak için emeği geçen isimlerin gitmesini şahsım adına uygun görmekteyim. Ama; Ülkemiz ve Sakarya’miz da ekonomik krizin hızla büyüdü bir ortamda 12 kişi ile gidilecek olan Paris yolculuğunun belediyemize yükü tahminen 15.000 Euro’dur. Bu gezi için şahsımın prensipleri ile örtüşmediğinden katılmak istemediğini ve bu nedenle özrümün kabul edilmesini başkanımız Mutlu Işıksu’ya arz ettim" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 21:22
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
turkuaz
turkuaz - 8 ay Önce

çok ince düşünce tebrik ederim, fakat burada bence en önemli kısım, sayın haluk akbay gitmediği için bir kişi eksik gidilip belediye kasasına yük oluşturulmayacak mı, yoksa haluk akbay gitmedi yerine başka isimle gideriz mi denildi. burası önemli. eğer öyleyse haluk akbay sadece bir duruş sergilemiş, parise gidememiş olur.

SIRADAKİ HABER