CHP'Lİ ENGİN ÖZKOÇ: HİÇ Mİ VİCDANINIZ SIZLAMADI

CHP Milletvekili Engin Özkoç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Sakarya Depremi ile ilgili sözlerine, “Sakarya Depreminden bahsederken ve akıl verirken, yüzünüz hiç kızarmadı mı? Hiç mi utanmadınız? Vicdanınız hiç mi sızlamadı?” dedi

CHP'Lİ ENGİN ÖZKOÇ: HİÇ Mİ VİCDANINIZ SIZLAMADI

CHP Milletvekili Engin Özkoç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Sakarya Depremi’ni anarak, “100 yıl boyunca bu depremlerin olduğunu bile bile bizler neden bunun önlemini alıp da rahat etmiyoruz ki” şeklindeki sözlerine sert tepki gösterdi. “Bu soruya yanıt vermesi gereken, vatandaş olarak bizler değil, Bakan’ın bizzat kendisidir” diyen Özkoç, soruyu, Özhaseki’nin cevaplaması istemiyle Meclis’e yazılı soru önergesi olarak sundu. Özkoç, Meclis Genel Kurulu’nda da dün söz alarak, tepkisini dile getirdi.
HİÇ Mİ UTANMADINIZ?
Özkoç yaptığı yazılı açıklamayla, Özhaseki’nin sözlerine ilişkin şu değerlendirmede bulundu:  “Sayın Bakan, Sakarya Depreminden bahsederken ve akıl verirken, yüzünüz hiç kızarmadı mı? Hiç mi utanmadınız? Vicdanınız hiç mi sızlamadı? Sakarya’ya saygı duymuyorsanız, depremde yaşamını yitiren deprem şehitlerimize de mi saygınız yok!
Şimdi cevap verin. Diyorsunuz ki; “Adapazarı depreminde 17 bin kişi hayatını kaybetti. 100 yıl boyunca bu depremlerin olduğunu bile bile, toprağın altında hareket olduğunu bile bile bizler neden bunun önlemini alıp da rahat etmiyoruz ki”
DEPREM VERGİLERİ
1999 depremi sonrasında deprem yaralarını sarmak, önlem almak için getirilen, cebimizden ödediğimiz Deprem Vergilerine ne oldu? Eski parayla 60 katrilyon lirayı aşan bu gelirin kaç kuruşu deprem için harcandı? Bu paranın 135 trilyonu’nu, yani yeni parayla 135 milyar lirasını Sakarya’ya aktarsanız, tüm çocuklarımızın okullardaki can güvenliği sağlanacak, bilmiyor musunuz? Tüm belgeleri Milli Eğitim Bakanınızın elinde, valinizin bilgisinde, siz deprem çalışmasından sorumlu Bakan olarak bilgi sahibi değil misiniz?” diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER