CHP'Lİ SERTEL, GAZETEMİZİ ZİYARETİNDE KONUŞTU: TEK ÇIKIŞ YOLU DEMOKRASİ

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, gazetemizi ziyareti sırasında Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkış yolunun tam demokrasi olduğunu belirtti

CHP'Lİ SERTEL, GAZETEMİZİ ZİYARETİNDE KONUŞTU: TEK ÇIKIŞ YOLU DEMOKRASİ

SERMAYE YURT DIŞINA
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atilla Sertel, gazetemizi ziyareti sırasında Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin ekonomik bir darboğazda olduğunu belirten Sertel, bunun sebebinin de anti demokratik uygulamalar olduğunu bildirdi. İktidarın demokrasi dışı uygulamalarının yatırımcıyı ürküttüğünü belirten Sertel, “Bu ortamda iktidara en yakın işadamları bile sermayesini yurt dışına taşıyor” dedi.
ANTİ DEMOKRATİK
Ülkenin bu durumdan tek çıkış yolunun tam demokrasi olduğunu belirten CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, “Ülkemizde her gün anti demokratik bir uygulama ile karşıya kalıyoruz. Daha dün Ankara’da Çorlu tren kazasında hayatını kaybedenler basın açıklaması yaparken polisin olumsuz tavrına muhatap oldular. Bu tür eylemler demokrasiye ağır zarar veriyor. Başta ülkeyi yönetenler olmak üzere hep birlikte demokrasiye sahip çıkmalıyız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER