CHPLİ TAŞKENT AÇIKLAMASINDA İKTİDAR PARTİSİNİ ELEŞTİRDİ: HASARLI OKULLARA
 ÇÖZÜM ÜRETİLMEDİ

CHP İl Başkanı Taşkent, AKP’li vekillerin hasarlı okullarla ilgili harekete geçmemesini eleştirerek, “İktidar milletvekilleri hasarlı okullar için bir çözüm ortaya koyamadı” dedi

CHPLİ TAŞKENT AÇIKLAMASINDA İKTİDAR PARTİSİNİ ELEŞTİRDİ: HASARLI OKULLARA
 ÇÖZÜM ÜRETİLMEDİ

HASTANE İHTİYACI
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ayça Taşkent yerel sorunlarla ilgili açıklama yaptı. AKP’nin 2015’te hastane ihtiyacını dile getirdiğini ifade eden Başkan Taşkent, “Seçim meydanlarında bin yataklı hastane sözü verildi. Şimdi yapılacağı söyleniyor ama yapılış şekli, dolaylı olarak yükü vatandaşın sırtına yükleyecek” dedi.
BÖLGE ADLİYE
Bölge Adliyesi’nin boş durduğuna değinen Başkan Taşkent, “Bu milletin parasına yazık değil mi? İktidar mensupları kendi kaynaklarıyla yaptıkları her hangi bir yapıyı 3 yıldır boş, atıl durumda tutarlar mıydı? 2.Üniversite için hala net adımlar atılmadı. Sözlerden ve basına verilen demeçlerden öteye bir hareketlilik yaşanmadı” dedi.
HASARLI BİNALAR
AKP’nin hasarlı binalar ve okullarla ilgili bir çözüm üretilmediğini dile getiren Taşkent, “İktidar vekillerinin hasarlı binalar, özellikle hasarlı okullar için bir çözümü bu güne kadar ortaya koyamadıkları ortadadır. Hala riskli bölgede olmamıza rağmen, depreme hazırlıklı bir kent olamadık. Doğa, bir avuç seçkin kişilerin kazancı için katlediliyor” dedi. 

CHP İl Başkanı Ayça Taşkent yerel sorunlarla ilgili açıklama yaptı. Taşkent, ülkeyi ve kenti 15 yıldır aynı siyasi partinin yönettiğini belirterek, “ Fakat aynı süre zarfında kronikleşen ve bir türlü çözüme ulaştırılamayan sorunlarımız da var. Vatandaş,  Ada Trenini merkeze istiyoruz dedi, on binlerce destek imzası topladı. Bu sesler dikkate alınmadı, yok sayıldı” dedi. 
HASTANE İHTİYACI
AKP’nin seçim meydanında hastane ihtiyacını dile getirdiğini ifade eden Başkan Taşkent, “Seçim meydanlarında çok kez, hastane ihtiyacımıza karşılık bin yataklı hastane sözü verildi. Şimdi yapılacağı söyleniyor ama yapılış şekli,  dolaylı olarak yükü vatandaşın sırtına yükleyecek. Bölge Adliyesi hala boş duruyor. Bu milletin parasına yazık değil mi? İktidar mensupları kendi kaynaklarıyla yaptıkları her hangi bir yapıyı 3 yıldır boş, atıl durumda tutarlar mıydı? 2.Üniversite için hala net adımlar atılmadı. Sözlerden ve basına verilen demeçlerden öteye bir hareketlilik yaşanmadı” dedi.
HASARLI BİNALAR
AKP’nin hasarlı binalar ve okullarla ilgili bir çözüm üretilmediğini dile getiren Taşkent, “Sakarya’nın iktidar milletvekillerinin  hasarlı binalar, özellikle hasarlı okullar için bir çözümü bu güne kadar ortaya koyamadıkları  ortadadır. Hala riskli bölgede olmamıza rağmen, depreme hazırlıklı bir kent olamadık. Kentimiz taş ocaklarıyla delik deşik ediliyor, sanayi tesisleri adına 1.sınıf tarım arazileri çar çur ediliyor. Keza, Sakarya’mızda doğa, tam anlamıyla bir avuç seçkin kişilerin kazancı için katlediliyor.  Uyuşturucu sorunu gençlerimiz için çok büyük bir tehlike arz ediyor” dedi.
BEKLEMEK HAKLIMIZ
Taşkent açıklamasını, “Bu sorunları kim çözüme ulaştıracak? Bu sorunun cevabını bugün iktidar da olan yetkililerden beklemek hakkımız sanırım. Bunca yıldır tek sorumlu olarak ilimiz yöneten siyasi iktidarın seçilmiş mensuplarının bu güne kadar sorumlu siyasetçi portresi ortaya koyamadıkları bir gerçektir. Sorunları çözemeyen ve beklentilere cevap verecek çalışmaları yapamayan, üstelik sorunlardan “siyasi rant” elde etme peşinde koşan kişilerin önceliklerinin, artık Sakarya olmasını beklemek her Sakaryalı gibi bizim de hakkımızdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort