Ciğerimiz yandı! İl Ormanı alev alev...

Arifiye'de bulunan İl Ormanı'nda gece saatlerinde yangın çıktı. Yangına uyuşturucu kullanan kişilerin sebep olduğu iddia ediliyor

Ciğerimiz yandı! İl Ormanı alev alev...

sakaryayenihaber.com - 
Arifiye'de bulunan İl Ormanı Tabiat Parkı'nda gece saatlerinde yangın çıktı. 
Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına Sakarya Orman Bölge Müdürlüğüne ait arazözler ve Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi müdahale etti. 
Yangın güçlükle kontrol altına alınabildi. 

UYUŞTURUCU İÇENLER
Yangını görerek müdahale eden vatandaşlar, yangına uyuşturucu içenlerin sebep olduğunu ifade etti. 
Yangının başladığı noktada, derme çatma bir baraka ve altında uyuşturucu kullanımında kullanılan malzemeler ve alkol şişeleri bulundu.

Ciğerlerimizi kurtardık
Yangın sonrasında bölgeye koşarak söndürme çalışmalara yardım eden Arifiye ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Yusuf Yavuz, “Mahallemizin ayakta olan gençleri arayınca kalktık hep birlikte. Biz elimizden geleni yaptık, burası bizim. Soluk aldığımız bir yer burası. Maalesef bilmediğimiz kişiler buraya geliyor ve baş edemiyoruz, nereden geldiklerini de bilmiyoruz. Benim mahallemde böyle bir şey yok. Burası kontrolsüz kaldığı için olay bu, yazık günah. Mahallemin gençlerine, emniyet ekiplerine, jandarmaya ve itfaiyeye teşekkür ediyorum herkesten Allah razı olsun. Ciğerlerimizi kurtardık işin özü bu” dedi. Konu ile ilgili inceleme başlatıldı.

Serkan OK 
 

YANGINA MÜDAHALE EDEN VATANDAŞ YAŞANANLARI BÖYLE ANLATTI

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 10:50
banner3
YORUM EKLE