Çin malı ameliyat ipi hasta etti

Çin malı ameliyat ipi hasta etti

Çin malı ameliyat ipi hasta etti

Sevgi Oturaklı adlı kadın, sezaryenle doğum yaptığı özel bir hastanede Çin malı ameliyat ipi kullanıldığından dolayı rahatsızlandığını iddia etti. Talihsiz kadın, üç kez ameliyat olmasına rağmen iyileşemedi.

3 kez ameliyat oldu
Ahmet-Sevgi Oturaklı çifti, ilk çocuklarının doğumu için 12 Temmuz 2007'de özel bir hastaneye gitti. Doğum sancıları çeken Sevgi Oturaklı, hastanede sezaryenle doğum yaparak 'Beyza' adını verdikleri kız çocuğunu dünyaya getirdi. Ancak doğumdan sonra Sevgi Oturaklı iyileşemedi. 8 ay tedavi gören Oturaklı aynı hastanede üç kez ameliyat olmasına rağmen hâla iyileşemedi. Tedavi olamamasını hastanenin ameliyatlarda Çin ipi kullanmasına bağlayan Sevgi Oturaklı, Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulundu.

'Çin malı kullanıldı'
Kamera önünde konuşmayan Hastane Başhekimi Dr. Hikmet Kırdar ise, Sevgi Oturak'lının kendi hastanelerinde doğum yaptığını belirterek, Çin malı malzeme kullanıldığını kabul etti. Evet biz Çin malını kullandık birçok hastada. Ancak diğer hastalarda bir sorun olmadı. Çocuk ve Kadın Doğum Evi de kullandı. Ardından Sağlık Bakanlığı'nın yazısından sonra biz, Çin mallarını toplattık. Bir daha kullanmadık.' dedi. İl Sağlık Müdürü Hasan Bektaş ise konuyla ilgili inceleme başlatıldığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE